Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют09-07-2015

Бердичів: Помер отець Амброзій Міцкевич

 

У неділю, 5 липня, після важкої хвороби на 81 році життя у Коростені помер отець-прелат Амвросій Міцкевич. Цього священика разом з його братом, також священиком Бернардом, можна з гордістю назвати легендарними для Бердичева та всієї Католицької України.

Отець Амброзій народився 5 жовтня 1934 року в Латгалії, одній з частин Латвії, в учительській родині. Його рід бере початок від давнього шляхетського роду Римвідів Міцкевичів, вихідцем з якого був великий польський поет Адам Міцкевич.У 60-ті роки в Бердичеві радянська влада ускладнювала душпастирську працю священикові з храму святої Варвари, який був змушений повернутися до Литви. Віруючі з Бердичева їдуть до Риги і просять у єпископа Юліана священика, бо мають дозвіл на його реєстрацію в Бердичеві. У відповідь чують: "Немає священика, зате є диякон". За два тижні диякон Амвросій отримує листа зі згодою влади на свячення та на працю в Бердичеві. Так лише через десять років – 26 жовтня 1969 року – відбулась довгоочікувана для Амвросія Міцкевича подія – свячення.

З жовтня 1969 року отець Амвросій починає працювати у Бердичеві, в каплиці на вулиці Чуднівській. Йому вдалося примирити та згуртувати зранену поділами та незгодами бердичівську парафію. День у день отець Амвросій виконує свої священицькі обов’язки: відправляє Божу Службу, сповідає, катехізує, проповідує. Через рік парафіяни села Михайлівки, Ємільчинського району також отримали дозвіл на те, щоб він приїжджав раз на місяць до їхнього села. І так його праця виглядала 22 роки. Того часу у Бердичеві був один осередок католиків Житомирщини, а в Михайлівці на Поліссі – інший. У Бердичеві отцю Амвросію потрібно було вести і господарські роботи. В цьому йому багато допомагає майбутній владика Віталій Скомаровський. У 90-ті роки, коли Україна здобула незалежність, отець Амвросій обіймає два деканати: 14 офіційно зареєстрованих парафій. Був час, коли священик обслуговував 67 цвинтарів. Після 27 років і 8 місяців наполегливої праці отця Амвросія у Бердичеві та його околицях єпископ-ординарій Ян Пурвінський запросив священика переїхати до Коростеня, де він є настоятелем парафії Блаженного Гонората. 26 жовтня 2009 року отець-прелат Амвросій Міцкевич в Бердичеві в парафії святої Варвари відсвяткував своє 40-річчя Приміційної Служби.

У вівторок, 7 липня у парафії святої Варвари відбулось Урочисте похоронне богослужіння отця Амброзія Міцкевича. Поминальну Службу Божу очолив Архієпископ Петро Мальчук, Ординарій Київсько-Житомирської дієцезії, а співслужили йому Єпископ Віталій Скомаровський, Ординарій Луцької діє цезії, Єпископ Леон Дубравський, Єпископ Камянець-Подільської дієцезії, а також численно зібранні священики. У проповіді, Єпископ Віталій Скомаровський налогосив, що отець Амброзій прожив довге, прекрасне життя. Цією Євхаристією ми хочемо дякувати за нього.

Віддати шану своєму духовному наставнику зібрались вдячні парафіяни з усіх парафій міста, навколишніх сіл та інших міст. Також був присутній генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Кшиштоф Свідерек.

Поховано отця Амброзія біля храму святої Варвари, поряд з могилою його брата отця Бернарда.

Вічне спочивання дай йому, Господи! А світло віковічне хай йому світить!


РІО Бердичів

 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa