Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют09-07-2015

В Бердичеві почала діяти «будівельна амністія»

Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській повідомляє, що в Україні почала діяти так звана «будівельна амністія». Це доступний та швидкий спосіб легалізувати самочинні будівництва, якщо будівельні роботи відбувалися в період з 5 серпня 1992 по 12 березня 2011 року і не порушують державних будівельних норм щодо розміщення об’єкту.

Згідно із Законом України “Про внесення змін до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт” від 13 січня 2015 року № 92-VIII та Порядку дії цього закону, затвердженого наказом Мінрегіону № 79 під будівельну амністію підпадають такі об’єкти:

1. Індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди;
2. Громадські будинки І та ІІ категорій складності;
3. Будівлі і споруди сільськогосподарського призначення І і ІІ категорій складності.

Для того щоб узаконити самочинне будівництво житлового будинку до 300 кв. м. громадянину слід зібрати наступний пакет документів:
• Заяву.

• Два примірники заповненої декларації про прийняття об’єкту в експлуатацію (скачати бланк документу можна на сайті ДАБІ в розділі «Бланки документів»).

• Засвідчені у встановленому порядку копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об’єкт та копію технічного паспорта з відміткою про проведене технічне обстеження та інформацією органу містобудування та архітектури щодо відповідності місця розташування об’єкта вимогам державних будівельних норм.

Порядком передбачена можливість використання технічних паспортів, складених до набрання чинності Порядку, а також звітів про проведення технічного обстеження, складених у період з 29 квітня 2013 року до набрання чинності вказаним Порядком.

Для легалізації будинку площею більше 300 кв. м. або іншого об’єкту слід зібрати наступний пакет документів:
• Заяву;
• Два примірники заповненої декларації про прийняття об’єкту до експлуатації;
• Звіт про проведення технічного обстеження об’єкта з інформацією щодо можливості його надійної та безпечної експлуатації; та інформацією органу містобудування та архітектури щодо відповідності місця розташування об’єкта вимогам державних будівельних норм;
• Засвідчені у встановленому порядку копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об’єкт та копію технічного паспорта з інформацією органу містобудування та архітектури щодо відповідності місця розташування об’єкта вимогам державних будівельних норм;
З даним пакетом документів слід звернутися до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) в обласному центрі (10014, м.Житомир, вул.Михайлівська, 4, тел.(0412)474668, 470615) який прийме документи і передасть їх до управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області. Управління перевіряє повноту зазначених там даних та на безоплатній основі реєструє подану декларацію. Після проведення реєстрації один примірник залишається в управлінні, а другий примірник з відміткою управління через ЦНАП повертається замовнику.

Звертаємо увагу, що будівельна амністія не передбачає сплати громадянами штрафних санкцій.

Легалізувати самобуди 1992-2011 років за спрощеною процедурою ви зможете до 31 грудня 2015 року.

Наразі Держархбудінспекцією готуються практичні коментарі щодо дій заявників у всіх можливих ситуаціях, які будуть опубліковані у Віснику ДАБІ та розміщені на сайті.

За додатковою інформацією звертатись за адресою:
м. Бердичів, площа Соборна, 23, кабінети №3,4 (приміщення радержадміністрації)


БЕРДИЧІВ BIZ

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa