Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют08-07-2015

День міста у Бердичеві. Після сказаного

День міста закінчився. Тисячі бердичівлян взяли участь у заходах. Просто тому, що хотіли знайти таку ось “віддушину” у буденному житті, вщент, на жаль, нині наповненому негативом. Сьогодні далеко не кожен може собі дозволити відпочинок на морі, у горах чи деінде за містом. А прийти ось так – з дітьми, онуками, друзями на площу, де грає музика, працюють атракціони, відбуваються конкурси, спортивні змагання, де просто панує доброзичлива атмосфера – запросто. Щоб не казали скептики, але неозброєним оком помітно, що бердичівлянам комфортно у своєму рідному місті – жити, працювати, навчатися, відпочивати. (Читаю у минулому номері газети «Бердичівські новини», і з цим важко не погодитися). І саме ця обставина не дає спокійно жити тим, хто... Ну Ви розумієте... Зазвичай, ці люди самі нічого путнього зробити не спроможні – ні собі, ні людям, ні місту. Користі від них – жодної, зате…..
Кісткою у горлі застряг їм міський голова Василь Мазур. Скоро вибори, тому саме час гострити язики і наповнювати отрутою свої пирскала. Куди не глянь – самі лише «приводи для критики»: відкрилися Центр Жінки, дитячий садочок, медичні амбулаторії (на черзі - спортивна школа), зроблені центральна площа, стадіон, будуються котельні, театр, асфальтуються вулиці, імідж міста підтримується проведенням заходів міжнародного рівня (а це – теж “заманювання” інвесторів), і свята також організовуються (цей список можна продовжувати). А якась, вибачайте, паскуда просто сидить за своїм комп’ютером і гадить усе те, що робиться, причому не лише Мазуром, а сотнями, тисячами бердичівлян. 
І день міста – не виняток. Та з цього приводу є доречний вислів (даруйте, але російською сприймається краще): “собака лает – караван идёт”...
У складі офіційної польської делегації, яка перебувала позаминулими вихідними у Бердичеві, була і колишня бердичівлянка, яка 20 років тому вийшла заміж і відтоді живе у Польщі. Тут, у Бердичеві, вона не була давно. А нині не приховувала емоцій — настільки, на її думку,  змінилося і стало кращим місто. Їй нічого кривити душею або займатися підлабузництвом: вона приїхала і поїхала туди, де тепер її домівка. Олександра (так звати польку з бердичівським корінням), каже, що у Польщі мало знайдеться міст, які зрівняються із Бердичевом за динамікою розвитку і рівнем організації тих же свят.
Після святкових вихідних деякі завсідники соціальних мереж не оминули нагоди пирскнути чергову порцію отрути: мовляв, пирував Мазур голосно, Ревега у своїх виступах був некрасномовним, культура не так співала, спонсори не за те платили… Найцікавіше те, що ті, хто так активно розкидається лайном в інтернеті і не тільки, зізнаються: на святкуваннях не були із принципу, а про все, що пишуть, їм повідомляли сотні “возмущённых” бердичівлян. Чи не брехуни?
Ці писаки (так і хочеться дати по писках) беруться стверджувати, що День міста – це лише привід випити та «погудіти». Даруйте, але ж хіба у Бердичеві люди п’ють лише на День міста? Чи той, хто хоче випити, не знайде собі іншого приводу та в інший час?  
Чи у війну не звучать пісні, не створюються сім’ї, не народжуються діти? 
«Пир во время чумы», - улюблена «фішка» згаданих писак... Але ж чому тоді вже не один десяток концертів на Сході дали нашим бійцям наш славний духовий окрестр, справжні героїні сестри Ярчук, багато інших артистів? Чи не для того, аби підняти бойовий дух наших захисників? Бо кожна людина має бачити щось світле у сірій буденності. А ми, ті хто чекає солдат удома, хто допомагає їм всіма можливими способами, маємо боятися вийти на площу, щоб послухати пісень і самим заспівати гімн? Бо це, бачиш, не усім подобається. До речі, на святі можна було побачити чимало військових, учасників АТО, які прихали на ротацію і святкували разом з усіма...
Патріотизм? Мабуть, він у кожного свій, його не можна виміряти якимись означеними критеріями. Та все ж, патріотизм по відношенню до своєї країни, рідного міста — це коли люди об’єднуються заради досягнення спільної мети, а не розхитують ситуацію зсередини, активно сприяючи зовнішньому ворогу... 
До речі, на Майдані, у найтяжчі хвилини, теж звучали пісні. Пісні, які об’єднували, змушували рухатися уперед, до спільної мети. І, якщо ви були на площі у неділю ввечері, коли святкування завершувалися, то неодмінно відчули отой дух патріотизму і єднання, який є у бердичівлян (і «розворушив» його, якщо ще хтось про це пам’ятає, добрий десяток років тому саме мер Мазур). Ми дійсно стали іншими – живемо своїм розумом, віримо лише власним очам і своєму серцю... Тисячі людей того недільного вечора були на площі не тільки для того, щоб розважитися, випити, потанцювати (до речі, під національні українські пісні), але й для того, аби у фіналі виконати гімн України... Але чомусь про це не пишуть ті, хто скрегоче за своїми комп’ютерами... Правда - вона, виходить, теж у кожного своя.

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa