Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют07-07-2015

Бердичівські свободівці прагнуть відновити історичну справедливість

Виправити помилку допущену при встановлені меморіального комплексу «Слава Героям», на Соборній Площі, прагнуть кілька бердичівських громадських організацій. Про це повідомили активісти ВО «Свобода» та Правого Сектору на невеличкій прес-конференції 6 липня в штабі міської організації ВО «Свобода».

Попередньо, представники патріотичних організацій провели засідання круглого столу, де було сформовано шляхи вирішення проблеми знаходження коштів для допомоги родинам загиблих в ході АТО бердичівлян та уникнення протистояння несумісних ідеологій у Бердичеві. За результатами обговорень було відправлене відповідне звернення на ім’я бердичівського міського голови. ВО Свобода, Майдан+, Самооборона Бердичева і району, Правий Сектор, українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО в Житомирській області, патріотичний клуб «Січ» - це ті громадські організації, які розуміють, що неможна не радячись з громадою одноосібно встановлювати пам’ятні знаки. як було це зроблено у Бердичеві.

«Неможливо в одному меморіальному комплексі вшановувати патріотів і катів українського народу – це абсурд, який процвітає на рівні Бердичева» – відзначив Олексій Побережний, голова міського осередку ВО «Свобода».

Люди, які підходять до пам’ятника на Соборній площі в першу чергу звертають увагу на те, кому саме він встановлений. А у Бердичеві на пам’ятному знакові лишилась табличка часів злочинного комуністичного режиму, яка вшановує воїнів-підпільників-комуністів, але аж ніяк не патріотів України, тобто тих, кому приурочений цей пам’ятник формально. Пам’ять Небесної Сотні і військовослужбовців загиблих в АТО по-суті увічнена на двох невеликих бігбордах обабіч стелли. Один з них виготовлений на кошти громадських організацій, тож до нього міська влада взагалі ніякої причетності, на думку активістів, немає. Однією з вимог громадських активістів стосується демонтажу таблички розміщеної на стелі та заміну її на іншу. Крім того, міська влада чомусь вперто забуває про загиблих військових, що проживали у Бердичівському районі , адже Бердичівщина – це не лише місто, але й район і життя мешканців тісно між собою пов’язане. Тож на стенді із портретами загиблих військових мають з’явитись ще й мешканці району, які віддали життя за свою країну.

Особливу увагу на зустрічі активісти акцентували на тому, що вважають недоцільним те, що біля меморіалу горить газ на оплату якого в бюджеті міста Бердичева тільки в 2015 році закладено 60 тисяч гривень. На фоні зростання комунальних тарифів та значного зубожіння населення ці факти виглядають як продовження знущання над українцями. «Доцільніше було б ці кошти витратити на допомогу родинам поранених учасників антитерористичної операції на сході країни», - переконані присутні. На засіданні круглого столу було опрацьоване звернення до міського голови у якому сформовано п’ять вимог, щодо реконструкції меморіального комплексу «Слава Героям».

1) Змінити комуністичний напис на табличці меморіалу на наступний: «Героям України, які боролись за самостійну, соборну українську державу».
2) Доповнити список героїв загиблих в зоні АТО прізвищами воїнів з Бердичівського району.
3) Демонтувати символ злочинного комуністичного режиму – зірку
4) Припинити нераціональне використання природнього газу, через зміну цільового призначення коштів з міського бюджету на допомогу сім’ям загиблих бердичівлян.
5) Вмонтувати на верхівку стели державний символ – Герб України.


РІО Бердичів

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa