Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют03-07-2015

600 робочих місць та податки до бюджету: у Бердичеві відкрився завод з виробництва автомобільного скла

До ювілейної річниці свого народження Бердичів отримав гарний подарунок, який сприятиме подальшому розвитку міста, його економіки та підвищенню авторитету. У приміщеннях, а фактично на руїнах, колишнього підприємства «Амаско», що по вул.Низгірецькій, відкрився завод з виробництва автомобільного скла на всі види транспорту «Safe Glass Factory», що в перекладі з англійської означає «завод безпечного скла». Фахівці називають це справжнім проривом вітчизняної автомобільної індустрії. Відкриття потужного підприємства європейського рівня, ще й у такий складний для нашої країни час, стало можливим завдяки зусиллям бердичівського підприємця Дениса Сенаторова.  

За останні роки, найчастіше ми можемо пишатися лише спортивними досягненнями України, тому будь-який поступ у виробництві - це вже сенсація. Приємно відчувати гордість за своє місто, за свою країну, за те, що ми в чомусь змогли стати кращими і весь світ може де в чому рівнятися на нас. Вже давно заведена практика користуватися подібними явищами для популяризації цілої країни, для того, щоб створити певний тренд привабливості та якості виробленої там продукції. Так свого часу з'явився тренд на "Made in Germany" або "Made in Japan". Що ж стосується конкретних товарів, вважається, що у вирощуванні квітів немає рівних Голландії, у виробництві годинників - Швейцарії, взуття  - в Італії. І було б зовсім непогано, якби в виробництві автомобільного скла, споживачі віддавали перевагу саме Україні.

ШЛЯХ ДО ВІДКРИТТЯ

Наше місто здавна відоме гарними підприємницькими та виробничими традиціями у галузях машинобудування, легкої та харчової промисловості. Останнім часом на теренах міста успішно працюють підприємства автомобільної промисловості. Йдеться про переобладнання вантажних автомобілів у пасажирські (бердичівляни частіше називають це обшивочним бізнесом). У зв’язку з цим виникає потреба у придбанні матеріалів та запчастин, які використовуються у цьому процесі.

Тож можна сказати, що нове підприємство було створене на вимогу часу. Європейські підходи, новітні технології, належні умови праці та неймовірне бажання власників, які вклали у свої дітище не лише багато коштів, але і частинку своєї душі – всі ці складові, у сукупності, мають сприяти подальшому розвитку підприємства, а значить – і позитивним тенденціям вцілому.  Адже йдеться не лише про якісну, конкурентоздатну на європейському ринку продукцію, але і про більш ніж півтисячі новостворених робочих місць, а значить – і про наповнення бюджету.  


Свій бізнес Денис Сенаторов, а фактично подружжя Сенаторових (адже всі ці роки поруч із чоловіком працювала його дружина Анна), започаткували шість років тому. 


Так, у 2009 році в Бердичеві  відкрилось підприємство ТОВ «СенаторАвто», яке здійснювало ввезення матеріалів, необхідних для переобладнання автомобілів в Україну з Туреччини, і було лідером у цьому на вітчизняному ринку. З часом, виникла потреба у виробництві українського автомобільного скла, яке б не поступалося у якості закордонному. 


У грудні 2011 року були придбані напівзруйновані приміщення колишнього заводу «Амаско», реконструкцію яких завершили у 2014 році. Нині будівлі підприємства  виглядають як нові споруди. У квітні 2013 року ТОВ «Сенатор Авто» заключає перші контракти з італійськими фірмами на поставку найсучаснішого обладнання для виготовлення автомобільного скла. Нове обладнання закуповується з урахуванням останніх світових стандартів, суворої відповідності вимогам ISO, європейських екологічних та інших вимог. Крім того, при підборі велике значення приділяється високій точності, продуктивності і надійності обладнання. Це може дозволити собі далеко не кожен виробник, оскільки це вимагає постійних і чималих вкладень.

У травні 2014 р. було відкрите ТОВ «Сейв гласс фекторі», яке безпосередньо займається виготовленням автомобільного скла. Спочатку була запущена лінія з виготовлення бокового авто скла, яке виготовляється шляхом закалювання в печах під високим тиском, а пізніше  - лінія з виготовлення вітрового, ламінованого скла, яке має значно складнішу  технологію виробництва. Крім того,  в технічний відділ було  придбано надточне вимірювальне обладнання 3D-пролайнер, який дозволяє робити креслення та проектувати скло в об'ємі. Працівники компанії ласкаво охрестили його"синьою коробочкою". Це звучить зворушливо після того, як дізнаєшся, що її вартість складає півтора мільйона гривень. Також на базі підприємства відкрито сучасну лабораторію, де можна провірити якість і придатність скла для встановлення в транспортному засобі.

Високий рівень сертифікації дозволяє підприємству виходити на європейський ринок. Вже підписано перший контракт з Молдовою, на майбутнє планується вихід на ринки сусідніх країн та  східної Європи і, звісно, планується співпраця з українськими автомобільними компаніями.

Нині завод «Сейв гласс фекторі» має гарне адміністративне приміщення з просторими, відремонтованими  кабінетами, чисті виробничі цехи. Щоб працівники могли себе почувати комфортно, на заводі для них створено усі умови праці: облаштовано душові кімнати, санвузли, на стадії завершення ремонту - їдальня, де  харчуватимуться за рахунок підприємства.  В  даний час на заводі працює 60 людей, але це – не далеко межа. До кінця 2015 року планується запуск виробництва на повну потужність, люди будуть працювати в три зміни. Мова йде про 600 робочих місць, де будуть працювати наші бердичівляни, і заводом сплачуватимуться податки до місцевого бюджету! 


МАСШТАБИ ВРАЖАЮТЬ


Керівництво новоствореного заводу поставило собі за мету - створити в Україні виробництво світового масштабу, котрим можна було б пишатися. «Ми сподіваємося, що наше підприємство зробить вагомий внесок у розвиток економіки міста, інфраструктури і транспорту. Наше кредо – це українська ціна та європейська якість», - відзначає генеральний директор ТОВ «Сейв гласс фекторі» Денис Сенаторов. За його словами, навіть зважаючи на важкі часи, відкриття заводу було здійснене у заплановані строки. Користуючись нагодою, на урочистостях з нагоди відкриття Денис Сенаторов подякував усім, за чиєї підтримки вдалося досягти цієї мети.

Не приховував позивних емоції і міський голова Василь Мазур, адже такі відкриття сприяють подальшому розвитку Бердичева та дають нові перспективи його мешканцям. Та й кожна приємна подія, у нинішній царині негативу, тепер – на вагу золота. Василь Мазур привітав подружжя Сенаторових з відкриттям їхнього дітища, шлях до якого був непростим, і подякував за гарний подарунок до дня міста. «Ця сім’я не тільки побудувала завод, але і протягом цих років ці люди, Денис та Анна, вони живуть життям міста. Проведення багатьох заходів відбувається за їхньої підтримки», - зауважив Василь Мазур.    


Був приємно вражений не лише самим фактом відкриття нового підприємства, але і масштабами заводу та перспективами, які відкриваються у зв’язку з цим, присутній на відкритті заступник голови Житомирської облдержадміністрації В’ячеслав Поліщук. 


«Сьогодні в Бердичеві, у такий складний час для інвестицій, будівництва та розвитку підприємництва, відкривається потужне підприємство навіть не європейського, а світового рівня. Ми бачимо, що влада може співпрацювати з бізнесом, і бачимо, якими можуть бути результати цієї співпраці», - відзначив В’ячеслав Поліщук 


На початок доброї справи колектив благословив настоятель Свято-Троїцької церкви, протоієрей Михаїл Гоюк. Далі була урочиста мить перерізання стрічки та екскурсія по заводу, масштаби якого наочно вразили ще більше - автоматизовані процеси виробництва, гарантована безпека працівників, випуск унікальної, як для України, високоякісної продукції й усвідомлення того, що наше місто має ще один потужний флагман промисловості. 


Залишається лише побажати очільникам підприємства здійснення їхніх амбітних задумів, аби вже до кінця року завод вийшов на повну потужність і сотні бердичівлян отримали роботу, достойну заробітну плату і спільними зусиллями вдалося освоїти перспективні європейські ринки. «Сейв гласс фекторі» може стати саме тим прикладом, коли Європу не шукають а створюють своїми руками і розумом, на своїй Батьківщині, у своєму рідному місті.


Бердичів NEWS

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa