Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют04-06-2015

У Бердичеві розіграли земельні ділянки для учасників АТО

У середу, 3 червня, у Бердичеві відбувся аукціон земельних ділянок серед сімей загиблих та учасників антитерористичної операції. Виділення наділів проводилося у два етапи: спершу відбувся аукціон серед сімей загиблих, а тоді – серед поранених учасників АТО.

Перед тим, як розпочати розіграш, секретар міської ради Василь Толочко ознайомив присутніх із процедурою його проведення. Василь Іванович пригадав, як міським головою було запроваджено подібну роздачу земельних ділянок городянам, що не мають свого житла. Свого часу, за словами чиновника, людям було роздано близько 300 земельних наділів. Проте з початком антитерористичної операції поділ угідь серед пересічних бердичівлян було призупинено, бо з’явився новий пріоритет – видача земельних ділянок учасникам АТО.

На сьогоднішній день на право власності на отримання земельних ділянок, розповів Василь Толочко, вже подано близько 440 заяв від військовослужбовців, котрі захищають нашу країну. Наразі участь у розіграші взяли 47 претендентів, 6 з яких - родини загиблих на сході бердичівлян. Дружина загиблого героя Романа Абрамова від участі у аукціоні відмовилася.

Вже традиційно місію вирішувати подальшу долю земельних ділянок доручили дітям. Цього разу – сину і донечці загиблого під час АТО Євгена Старікова. Зі скляних ємностей вони витягували папірці з прізвищами і адресами, тим самим визначаючи, де з часом будуватиметься кожен із претендентів.

Один за одним з легкої дитячої руки земельні наділи по вулицях Хажинській, Захисників України, Веселковій, а також по провулках Затишному і Абрикосовому, що в районі Елінгу, знаходили своїх власників.

Той, хто вже почув адресу свого угіддя, міг одразу заповнити заяву з проханням на дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки комунальної власності для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.

Начальник відділу містобудування та архітектури Бердичева Андрій Шеффер коротко розповів присутнім про їхні першочергові дії після розподілу, а також представив проект території, на якому показав місце розташування розіграних ділянок. Надалі, у разі виникнення будь-яких питань з приводу будівництва, порадив звертатися у кабінети 3, 4, 5, 6 міськвиконкому.

Василь Толочко завірив, що вже є відповідна проектна документація на підключення електрики на весь масив, її буде передано до РЕМу, тож найближчим часом світлу на ділянках бути. За словами чиновника, родинам загиблих та учасникам АТО, які були поранені чи мали контузію не варто хвилюватися і щодо документації. Витрати на її оформлення, а також ті, що стосуються інфраструктури та доріг, буде погашено з міського бюджету. Принаймні, на найближчій сесії дане рішення планується прийняти.

Після того, як земельні ділянки було роздано, Василь Толочко вручив маленьким помічникам солодкі подарунки та перейшов до решти організаційних питань. Одне із них - заборона на продаж, оренду та передавання у спадок земельної ділянки до завершення будівництва і отримання свідоцтва на право власності на нерухоме майно. На будівництво передбачено термін у три роки. На питання присутніх, а що ж буде у тому випадку, якщо за цей час не буде побудовано нічого, Василь Толочко конкретної відповіді не дав. Мовляв, воно зараз не на часі: якщо так станеться, тоді до нього і повернуться.

Цікавило людей і те, чи вплине якось отримання земельної ділянки на їхнє місце у черзі на отримання квартири. Василь Іванович запевнив: доки будівництво не буде завершено з черги нікого знято не буде.

Окремо секретарем міської ради було піднято проблему про посвідчення учасників АТО, які нині є далеко не у всіх городян, що брали участь у військових діях на сході країни та були пораненими. Василь Толочко запевнив, що міським головою Василем Мазуром уже написано відповідне звернення на імя народного депутата Олександра Ревеги та до Міністерства оборони України з проханням прискорити видачу посвідчень, без яких процедура оформлення щойно закріплених за ними земельних ділянок неможлива. Тих, хто досі не звернувся з проханням про видачу такого посвідчення, чиновник попросив залишитися після аукціону для обговорення подальших дій, які мали бути зроблені ще "вчора".

На завершення Василь Толочко подякував захисникам за їхні подвиги та ті тяжкі випробування, що випали на їхню долю, побажав миру, добра і вдалого будівництва, яке б закінчилося святкуванням новосілля в колі рідних та близьких їм людей.


РІО Бердичів

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa