Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют03-06-2015

Громадська організація у Бердичеві ховала заяви родин загиблих бійців

На початку червня у Бердичеві відбудеться розіграш земельних ділянок, які планують надати учасникам антитерористичної операції та родинам загиблих бійців.

Наразі на розгляд мерії надійшло 422 заяви на виділення землі. І ця цифра постійно збільшується, адже практично щоденно надходять нові заяви, розповідає секретар міської ради Василь Толочко. У той час вільних та готових під забудову земельних ділянок у Бердичеві нині віднайшли тільки 45, всі вони розташовані на Елінгу. Саме тому й відбуватиметься розіграш-лотерея за вже встановленою процедурою, яку у місті реалізовували не раз за останні роки. Розіграш проходитиме відкрито, у присутності всіх заявників, представників громадських організацій, журналістів.

Зважаючи на те, що кількість заяв значно перевищує кількість наявних вільних земель, та враховуючи необхідність опрацювання великої кількості документів, ще раніше було створено спеціальну робочу групу, до складу якої увійшли як фахівці у земельних питаннях, так і самі АТОвці. Вже відбулося кілька засідань цієї робочої групи, у тому числі — нинішнього тижня.

На одному із засідань було прийнято рішення про те, що сформують дві черги тих, хто має право на отримання землі. Першочергово виділятимуть ділянки родинам загиблих героїв та пораненим бійцям, далі — всім іншим учасникам антитерористичної операції. Однак, тут виникла певна проблема: не всі поранені в АТО бердичівляни вже встигли отримати посвідчення та статус учасників бойових дій, а тому, формально, не можуть претендувати на першочергове надання землі. Втім, за пропозицією міського голови Василя Мазура, робоча група прийняла рішення при вирішення питання про першочергове виділення враховувати заяви і від тих учасників АТО, які ще не визнані офіційно учасниками бойових дій, але мають довідки про поранення під час виконання бойових завдань. “Виділення землі має відбуватися і по совісті, і по закону”, - переконаний Василь Мазур.

Виникали й інші робочі моменти, котрі доводилося вирішувати спеціалістам. Зокрема, протягом останнього року заяви про виділення земельних ділянок часто писали дружини чи батьки захисників у той час, коли ті перебували в АТО. Хоча, по закону, ці звернення мають подаватися власноруч. Та зараз ці проблеми вже владнали (заявники переписали заяви особисто).

Та під час останнього засідання робочої групи, яке відбувалося цього тижня, виявилася, м’яко кажучи, неприємна обставина. Ще раніше, аналізуючи звернення, члени робочої групи помітили, що від родин загиблих бійців надійшла лише одна заява про виділення землі, тоді як таких сімей у Бердичеві зараз вже десять. Дізнатися у чому річ, доручили управлінню праці та соціального захисту населення. Його фахівці почали телефонувати у кожну сім’ю і з’ясовувати, чи писатиме родина відповідне звернення. Отут і стало відомо, що насправді заяв була не одна, а ...чотири.

Де поділося ще три звернення, почали розбиратися більш ніж ретельно. Отримана інформація неприємно вразила. Виявилося, що ці три заяви люди написали на ім’я міського голови ще у квітні (перша з них датована 7 квітня) і віддали представникам однієї із громадських організацій. Ті запевняли, що активно захищають інтереси учасників АТО і передадуть у міську раду самостійно та ще й проконтролюють процес розгляду заяв. Самі ж ці звернення, насправді, з’явилися у робочої групи буквально за 5 хвилин до початку її засідання — заяви принесли представники якраз цієї організації. У ході засідання, стало зрозумілим, що йдеться про “Патріотичну силу”, активісти якої чомусь вирішили призначити себе посередниками між владою і сім’ями загиблих, але з незрозумілих причин місяць тримали у себе заяви, адерсовані міському голові (вирішувати ці питання, із зрозумілих причин, вони не могли). Примітно, що всі дати у заявах були перекреслені і сторонньою рукою проставлена «свіжа» — 26 травня.

Ця ситуація викликає безліч запитань і головне з них: кому було вигідно вврдити в оману і без того вбитих горем людей? Хоча, не виключено, що це — цілеспрямована дія напередодні початку виборчого процесу: комусь дуже вигідно дискредитувати місцеву владу в очах АТОвців та їхніх родин. Мовляв, дивіться: люди пишуть заяви, а на них ніхто не реагує. Та це — лише припущення.

На щастя, ситуацію вдалося виправити, хоча часу згаяно достатньо. До речі, до заяв, які принесли представники “Патріотичної сили”, не додано потрібних документів. А крім трьох згаданих звернень від родин загиблих бійців, «знайшлася» ще одна - від учасника АТО.

Власне, подібна прикрість не вплине на проведення розіграшу, який, як вже відзначалося, відбудеться 3 червня. У АТОвців та їхніх родин ще є час донести всі необхідні документи, які дають право на отримання землі, у тому числі — першочергове.  Бердичів NEWS

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa