Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют02-06-2015

Вісім сіл та один хутір були готові об’єднатися з Бердичевом

Процес добровільного об’єднання територіальних громад нині знаходиться в активній фазі. Наразі тривають обговорення у громадах, у четвер це питання розглядатимуть і депутати Бердичівської міської та Житомирської обласної рад.

Які межі матимуть нові громади — нині достеменно не скаже ніхто. Натомість на початку цього тижня стало відомо, що, принаймні, чотири сільські ради, прилеглі до Бердичева, були не проти об’єднатися із містом у спільну громаду. Більше того, одна із сільських рад — Радянська — вже навіть провела сесію, на якій офіційно виступила з відповідною ініціативою і надіслала її на адресу міської ради. Відзначимо, що до складу цієї сільської ради, крім Радянського, входять також село Бенедівка та безіменне військове містечко. Не приховують подібних намірів у Гришківцях, Хажині та Великих Низгірцях (до складу Великонизгірецької сільської ради входять, крім однойменного села, також хутір Грабарка, Агроліцей (там проживаютьблизько 70 осіб) та село Нова Олександрівка.

На початку тижня у приміщенні міської ради відбулася робоча зустріч представників названих сільських рад із представниками міської громади на чолі із мером Василем Мазуром, його заступниками та керівниками основних галузей та підрозділів, яких, у першу чергу, буде стосуватися майбутній об’єднавчий процес — освіти, медицини, соціального захисту, земельного відділу, фінансового управління, культури.

Загалом у названих селах та хуторі проживають близько восьми тисяч мешканців (саме настільки може збільшитися об’єднана бердичівська громада). Практично у кожній сільській раді є школа, дитсадок, ФАП або амбулаторія, Будинок культури, частково вирішено питання із водовідведенням, зовнішнім освітленням, газифікацією. Звісно, є чимало проблем, зокрема, із водовідведенням, технічним станом окремих комунальних будівель, вивезенням сміття. В окремих селах сміття, наприклад, вивозять напівофіційно, зате вживають заходів до енергозбереження. Хажин, за словами сільського голови Наталії Семенюк, є учасником проекту “Місцевого розвитку, орієнтованого на громаду”, який реалізується за підтримки ЄС та ООН. У рамках реалізації проекту планують замінити всі вікна у місцевій школі, а враховуючи необхідність співфінансування, частину коштів збирають усі мешканці села — по 30 гривень кожен.

Водночас, за словами Гришковецького селищного голови Зої Стаднік, у Гришківцях є питання по Дмитрівській школі. Її приміщення у аварійному стані, тут навчається зараз 56 дітей, працює 16 осіб. На території Радянського, розповідає сільський голова Станіслав Багінський, крім навчальних закладів, є два стадіони, клуб, бібліотека, ФАП, працює ковбасна фабрика, виготовляють меблі, функціонує оздоровчий комплекс. У той же час, міністерство оборони ніяк не хоче передати громаді землі військового містечка, які знаходяться на території ради.

Певна проблема є із землею й у Великих Низгірцях. За словами сільського голови Анатолія Білика, на 1400 гектарів земель військового полігону відповідні державні земельні органи без відома сільської ради передали трьом невідомим особам. Хто і що робитиме на цих тисячах гектарів — невідомо. Аби наповнити бюджет сільської ради, ведуться роботи із включення територій дачних кооперативів (так звані прогресівські дачі) до території села Великі Низгірці. Але цей процес зараз не завершений — бракує коштів на виготовлення відповідної проектної документації.

Загалом, у кожної із рад, у тому числі — Бердичівської, проблем вистачає. І, якщо об’єднання відбудеться, вирішувати їх доведеться вже спільно. Наразі ж, під час згаданої робочої зустрічі, було висловлено ряд принципових домовленостей. Зокрема, згадані сільські ради  мали офіційно про це заявити, провівши відповідні сесії. Це питання не стосувалося Радянської ради, де таку сесію вже провели. Далі буде створено спільну робочу групу із представників усіх громад, які мають намір об’єднатися — вироблятимуть механізми об’єднання, вивчатимуть громадську думку. Після чого перейдуть до останнього етапу — проведення заключних сесій, на яких прийматимуть остаточне рішення про об’єднання.

Власне, сесії сільських рад дійсно відбулися у середу. І Хажинська, і Гришківецька громади свої наміри офіційно підвтердили, ухваливши відповідні рішення.А от у Великих Низгірцях не склалося — у  присутності представників районної ради, які завітали на засідання, сільські депутати таки вирішили не приєднуватися, поки, до Бердичівської міської громади. Що ж стосується бердичівських міських депутатів, то вони у четвер на сесії так само дали одностайне добро на початок об’єднавчого процесу із Хажинською, Радянською та Гришківецькою громадами.

До речі, ще одне принципове рішення, прийняте на згаданій робочій зустрічі — запрошувати до об’єднання інші сільські ради не будуть: якщо хтось захоче долучитися до цього процесу, має офіційно про це сповістити. Але зараз, бо процес об’єднання не може бути безкінечним... 

Відзначимо, що за законом, об’єднуватися у громади можуть тільки населені пункти, території яких межують між собою, посередині новоутвореного об’єднання не може бути “білих плям”з інших громад. Тобто, скажімо, села Бердичівського району Буряки, Закутинці чи Старий Солотвин, навіть якби того сильно бажали, не можуть об’єднатися із Бердичівською міською громадою, поки цього не зроблять села, котрі знаходяться між ними та Бердичевом. 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa