Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют28-05-2015

Кількість населення в Бердичеві може збільшитись на 8 тисяч

Внаслідок об’єднання територіальних громад, а саме приєднання до міста чотирьох населених пунктів,кількість населення в Бердичеві зросте на вісім тисяч. Саме стільки людей проживають зараз на території Радянського, Гришковець, Хажина та Великих Нізгурців.

Перше засідання робочої групи створеної при міській раді, яка працюватиме над розробкою проекту плану об’єднання територіальних громад в єдину міську, відбулось 26 травня. Під час засідання, міський голова повідомив, що зранку він взяв участь у зустрічі з очільниками трьох сільських та однієї селищної громади, що, як вже говорилось, виявили бажання приєднатись до міста. Письмове звернення наразі надійшло лише від Радянської сільської ради, депутати якої на сесії ухвалили відповідне рішення, решта ж – Гришківці, Хажин та Нізгрурці поки що юридично не підкріпили свої ініціативи. Але свої серйозні наміри вони підтвердили на зустрічі з мером, заступниками міського голови та керівниками структурних підрозділів, освіти, медицини, культури.Наступним етапом має бути обговорення та винесення відповідних рішень про добровільне об’єднання територіальних громад на сесію міської ради, а тоді вже буде створено спільну робочу групу до якої входитимуть і представники сільських та селищної громади.

Створення цієї групи – це і буде початком добровільного об’єднання, цей процес може тривати близько 170 днів. Замість сільських та селищних голів будуть старости повноваження яких визначаються на сесії територіальної громади. Старости входитимуть до складу виконавчого комітету об’єднаної територіальної громади. Конструктив на зустрічі з головами був – міський голова дізнався про реальний стан справ в кожній галузі громад, які бажають приєднатись.

«В кожній галузі поступово переходитимуть в площину практичних дій. Ми говорили про садочки, медицину, освіту, водозабезпечення, освітлення, словом, по всім питанням, що стосуються тієї чи іншої громади. Об’єднання повинне дати позитивний результат, який дасть функціонувати громадам повноцінно і самодостатньо», - зауважив міський голова.

Разом з громадами, реформуватиметься і медицина. Про створення госпітальних округів та низки нових об’єктів розповіла присутнім Лариса Бабікова, головний лікар центральної міської лікарні, член робочої групи з об’єднання територіальних громад. Під час спілкуванняз сільскими головами в тому числі піднімалоcь питання стану амбулаторії в Гришківцях та ФАПів в Хажині, Радянському та Нізгурцях. Приміщення в нормальному стані, але краще все оглянути вже на місці – зауважила медик, щоб визначитись з їхньою подальшим призначенням.

В майбутньому, в Бердичеві буде створено госпітальний округ, який обслуговуватиме не тільки населення Бердичівщини. На базі міської лікарні буде створено заклад інтенсивного лікування для надання невідкладної медичної допомоги, а на території районної – люди проходитимуть планове лікування та проходитимуть реабілітацію у кількох відділеннях. Відповідні пропозиції і звернення були надіслані в департамент охорони здоров’я, але поки що результатів немає.


РІО Бердичів

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa