Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют26-05-2015

Над ефективним енергозбереженням працюватимуть у Бердичеві

Про концепцію і впровадження системи енергетичного менеджменту розповів радник міського голови з економічних питань Михайло Май на засіданні виконавчого комітету. Запропонована концепція має на меті забезпечити раціональне використання ресурсів. Питання для міста не нове, у Бердичеві діють котельня на твердому паливі на Червоній Горі, крім цього успішно налагоджена співпраця з міжнародними фондами та фінансовими інституціями. Нині на стадії впровадження проект у сфері вуличного освітлення НЕФКО.

Приділяється увага енерегозбереженню і в промисловій галузі, так за минулий рік було встановлено енергоефективні котли на такі підприємства:ДП «Ритм», «ТОВ РОСТ», « СПРІФ1», ТОВ Бердичівпиво, ТОВ «Ревега» та ТОВ «Нове тисячоліття». Ще одним важливим кроком у міжнародній співпраці стало приєднання нашого міста до європейської ініціативи «Угода мерів», члени якої беруть добровільні зобов’язання з підвищення енергоефективності та пошук відновлюваних джерел енергії на своїх територіях. Від її впровадження, крім екологічного ефекту, місто отримає ще й економічний. Дієвим механізмом для цього має бути впровадження програми сталого економічного розвитку.

Для планування та успішного її втілення в життя владою планується працювати у чотирьох секторах: комунальні об’єкти, сфера послуг, житлового фонду та місцевого транспорту.

Програма енергоефективності включатиме в себе декілька етапів впровадження: проведення всебічного енергоаудиту по визначеним секторам і визначена кількісне споживання енергоресурсів, визначення чітких дій та проектів по кожному об’єкту спрямоване на зменшення споживання енергоносіїв та мінімізації витрат. Ця послідовність дій є циклічною, після всіх вищезазначених заходів знову буде проведено енергоаудит та визначаються можливі кроки з енергозбереження. Для здійснення такої розгалуженої програми буде створено систему енергоменеджменту, де відповідальні особи (менеджери) контролюватимуть витрати енергоресурсів на кожному з підприємств. Посадовці сподіваються, що активне втілення даного проекту дасть змогу залучити і кошти з міжнародних проектів та грантів, які будуть спрямовані на вдосконалення системи енергозбереження. 


РІО Бердичів

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa