Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют22-05-2015

Бердичів торкнувся серцем до Шевченка, тим самим виконавши його Заповіт

Є люди, імена яких оповиті невмирущою любов’ю та славою. Такою людиною для українського народу є Тарас Шевченко. Велетень духу, будитель національної свідомості, поет, художник, вільна духом людина, знакова постать для українців та України.

«І мене в сім’ї великій, сім’ї вольній, новій, не забудьте пом’янути незлим, тихим словом…». Ці слова Тараса Григоровича Шевченка стали своєрідним символом пам’яті не тільки в Україні, але й поза її межами.

22 травня – важлива дата для кожного з нас, у цей день прах Тараса Григоровича Шевченка згідно його Заповіту було перепоховано в Україні на Чернечій Горі.

Вже 154 роки до цього священного місця не заростають травою стежки.

Творчість Великого Кобзаря – це вічний вогонь, що ніколи не згасне у серцях народу, це святиня, якою дорожить і гордиться український народ. Вогник любові до вітчизни, який запалив поет своїми творами, ніколи не згасне, уже для багатьох поколінь українців Шевченко значить так багато, що створюється ілюзія, ніби ми про нього все знаємо, все розуміємо, і він завжди з нами, ми розуміємо Шевченка настільки, наскільки розуміємо себе, свій час, і Україну в ньому, але незважаючи на це, нам ще багато і наполегливо треба у нього вчитись.

Немає такої події в нашій історії, якої б він не торкнувся своїм пророчим словом.

Він викликає повагу простотою та вірою в Бога. Шевченко завжди почувався вільно, бо душа його була вільною, і нам не давав бути рабами. Він возвеличив Україну, наш народ.

І сьогодні бердичівляни вкотре вшанували пам’ять Великого Кобзаря: у зв’язку з 154 річницею його перепоховання відбулось покладання квітів до пам’ятника, читання віршів, виконання пісень, в основу яких лягли твори Шевченка.

З Тарасом Григоровичем пов’язано багато. Бердичівські школярі постійно беруть участь у різноманітних мовних та літературних конкурсах, які носять його ім’я, і показують там неперевершені результати. І саме сьогодні, в цей день, кращі учні, переможці, були нагороджені почесними грамотами за свою успішність.

Також в такий знаковий для України день, не можливо було не згадати і тих бердичівлян, які відали своє життя за свободу України, яку так любив Тарас Григорович. До «Меморіалу Слави» сьогодні теж поклали квіти і вшанували пам’ять загиблих українців.

Можна з впевненістю сказати, що сьогодні Бердичів знову торкнувся серцем Шевченкових творів, тим самим виконавши його заповіт.


БЕРДИЧІВ BIZ

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa