Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют29-04-2015

Бердичів створить єдину з районом громаду, кажуть депутати

Вже за два тижні мають стати відомими попередні дані про те, якою у найближчій перспективі має стати бердичівська громада. Все це відбуватиметься на виконання Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, президентських та урядових рішень і розпоряджень. 

Нагадаємо, у нинішньому році парламентом було прийнято вищевказаний закон, згідно із яким адміністративно-територіальний поділ нашої держави може зазнати суттєвих змін. Зокрема, передбачається, що кількість сільських рад та районів має зменшитися у рази, області, правда, поки планують не чіпати. В ідеалі, все має відбуватися добровільно: зібралися дві-три громади (села), поговорили, прийняли рішення про створення спільної громади із однією сільською радою та й живуть далі разом. 

Правда, добровільність у нашій державі майже завжди означає — ніхто й нічого не робитиме. Тому, аби швидше підштовхнути громади до “добровільного” об’єднання, урядовці і парламентарі ще раніше додали процесу трохи “примусовості” і заклали економічну складову. Нині, з початком року, податок з доходів (ПДФО) у сільській місцевості вже не йде на рахунки у сільську раду, а направляється у районну. А там вже вирішують: кому і скільки дати на власний розсуд. Якщо ж громади об’єднаються, то 60% зібраного на їх території ПДФО залишатиметься у них і використовуватиметься на потреби об’єднаної громади. 

Доброю чи не зовсім є запланована реформа — питання дискусійне. Але її вже втілюють. Планується, що основний процес об’єднання має бути завершений до 15 липня. Чому саме обрано цю дату, очевидно: до цього часу мають бути сформовані основні проектні показники бюджету на наступний рік з урахуванням об’єднань. Якщо хтось не встигне об’єднатись до 15 липня, матиме у наступному році проблеми із фінансуванням. Крім того, у липні розпочнеться виборчий процес до місцевих органів влади, і це теж важлива складова: треба знати, де саме у яких громадах проводити вибори. 

Проте, процес об’єднання — тривалий і має кілька етапів. Аби встигнути до 15 липня, треба до 15 травня розробити конкретні обриси нових громад. У Бердичеві теж приступили до цього процесу. Минулого тижня на засіданні виконавчого комітету прийнято рішення про створення спеціальної робочої групи, яка займатиметься організаційними моментами об’єднання. Яким воно буде і якою надалі буде бердичівська громада — дізнаємося вже у найближчі тижні. 

Наразі у ЗМІ та серед спеціалістів розглядається кілька варіантів об’єднання. Кілька тижнів тому у облдержадміністрації презентували один із проектів, згідно з яким на території області залишиться лише чотири райони: Бердичівський, Житомирський, Коростенський та Новоград-Волинський. Тож, надалі Бедичівський район може значно розширити свої межі за рахунок Андрушівського, Ружинського, Попільнянського та ряду інших. 

Натомість, нинішній Бердичівський район може взагалі ледь не у повному складі увійти до об’єднаної бердичівської громади, фактично, об’єднавшись навколо міста. Принаймні, про це на своєму інтернет-ресурсі сповістив один із депутатів районної ради, який стверджує, що такий розвиток подій всерйоз розглядається. 

Як би не було, але кілька сіл прилеглих до Бердичева сіл точно перейдуть під юрисдикцію Бердичева: окремі сільські голови вже ведуть діалог з керівництвом міста стосовно цього варіанту. 

Питання у тому, виграє чи програє від об’єднання сам Бердичів? Відповідь не очевидна. “Це питання зараз знаходиться у такому стані, що думають сільські голови, думають селищні голови, думають їхні громади, будуть проходити там, згідно закону, збори. У той же час, повинно думати і місто та всі його служби. Думати, зважувати як позитивні, так і негативні моменти. Для того, щоб виконати цей закон. Цей процес — непростий. Треба зробити повну аналітику. Безумовно, кожна громада хоче знати: а що далі? Об’єднатися — це така справа, а як далі жити і за що?”, - відзначає міський голова Василь Мазур. 

Дійсно, думати зараз є багато над чим. Перш за все — у самому місті, бо об’єднання — це не просто прийняття відповідного рішення. Треба буде займатися і не властивими досі питаннями: у тому числі — сільським господарством, підвезенням школярів у віддалених населених пунктах... Очевидно, що треба буде приймати і непопулярні рішення, як то — оптимізація з метою економії бюджетних коштів сільських навчальних закладів. 

У вищих владних кабінетах обіцяють всіляку підтримку об’єднаним громадам, у тому числі — у розвитку соціальної інфраструктури. На це, нібито, навіть виділено на Житомирщину 110 мільйонів гривень, які обіцяють розподілити між об’єднаними громадами. Коштів на всіх не вистачить, тому маємо констатувати: хто встигне об’єднатися раніше — той і отримає...


Бердичів NEWS

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa