Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют28-04-2015

У Бердичеві вартість води може зменшитись

Чи не вперше в історії бердичівського ЖКГ посадовці вирішили попросити Національну комісію з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг зменшити ціни на водовідведення та водопостачання. Оскільки встановленням тарифів на даний момент займається такий державний орган, як НКРЕП, міська влада не має впливу на формування цінової політики комунального підприємства. Тож єдине, що залишається посадовцям – аналізувати, що вони й зробили і дійти логічного висновку: дорого, треба зменшувати. Як зменшувати вирішували всі разом на комісіях і нарадах, а кінцевий результат винесли вже на засідання виконкому, що відбулось 23 квітня.

Понад півгодини Микола Ревуцький, розповідав, чому саме бердичівлянам доведеться сплачувати по 12,60 за кубометр води, наводив приклади, нагадував про економічне обґрунтування та шалений ріст цін. Але міський голова наполіг на тому щоб підприємство протягом п’яти днів розробило план дій спрямований на скорочення власних витрат і разом з відповідним зверненням про зменшення тарифу на водовідведення та водопостачання направило його до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). В теорії, якщо ввести суміщення посад та автоматизувати деякі процеси, зменшення тарифу можливе, припускає його керівник. Нині діючі тарифи не покривають навіть 45% витрат підприємства, поволі тягнучи його на дно боргової ями.

Основними причинами перегляду цін на воду є зростання вартості електроенергії на 60% і технологічних матеріалів на 50% , підвищення рівня мінімальної заробітної плати. Економічно обґрунтованими складниками нового тарифу для населення мали б бути водопостачання – 8,16; водовідведення -2,46 та очистка стічних вод - 1,98, які в сумі й дають 12 грн. 60 коп. за кубометр води.

Якщо ж втілити в життя програму розроблену підприємством, то можна зменшити тариф як мінімум на 30 копійок за куб. « Це той мінімум на який ми повинні вийти, щоб у нас прийняли документи про перегляд цін», - відзначив Микола Ревуцький, директор КП «Бердичівводоканал». Однак такий мінімум не влаштував мера і він зауважив, що провівши відповідні розрахунки можна вийти і на 10 гривень за кубометр води, а натомість місто знайде у своєму бюджеті кошти на поліпшення ситуації на підприємстві, допоможе у оновленні устаткування. Без підвищення тарифів водоканал перестане працювати взагалі, але треба шукати золоту середину, яка не дасть рости боргам населення і комунальної установи.

Наразі робота над економічним обґрунтуванням зменшення цін на централізоване водопостачання та водовідведення триває, результати будуть відправлені на розгляд разом з зверненням Бердичівської міської ради у якому вона зобов’язується допомогти підприємству у технічному переоснащенні. Чи знайдуть доцільними пропозиції у НКРЕП дізнаємось уже незабаром, а поки що доведеться пожити з новим тарифом по 12,60 за куб, який діятиме з 1 травня. 


РІО Бердичів

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa