Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют24-04-2015

Польський посол Генрік Літвін розповів журналістам “Forbes” про Бердичів і не тільки


Днями журналісти “Forbes”, продовжуючи серію розмов із закордонними послами в Україні, зустрілися із Повноважним послом Республіки Польща в Україні Генріком Літвіном. Українців та поляків здавна пов’язують тісні стосунки, починаючи від спільного історичного минулого і до добросусідського сьогодення. Про Бердичів годі й говорити — у нашому місті й зараз проживає одна із найбільших польських спільнот. Бував у Бердичеві неодноразово і Генрік Літвін.

І зараз, спілкуючись із журналістами “Forbes”, польський посол згадав про Бердичів. На запитання журналістів “Forbes” про приклади найбільш значних явищ або процесів, в яких українці і поляки брали участь спільно, Генрік Літвін відповів красномовно.

“Практично всі пам'ятники культури на території України XVI-XVIII століть - це спільне творіння українців, поляків, а також людей італійського, німецького, єврейського походження, які жили тут, і різних європейських іммігрантів, які працювали тут. Всі ці чудові речі вони створювали разом з нашими предками.

Є також хороші приклади спільної роботи для відновлення нашої спадщини. Наприклад, чудова споруда в Бердичеві - монастир кармелітів, збудований у середині ХVII століття Янушем Тишкевичем, який сам є прикладом цієї українсько-польської спільноти, тому що це був шляхтич «руського» (тобто українського) походження з Київщини, польськомовний.

Монастир був досить зруйнований в комуністичні часи, але стіни якось витримали. Його віддали кармелітам в 90-х. Зараз він повністю відновлений, відреставрований при значній участі польських реставраторів та фінансуванні з польського Міністерства культури.

І це триває. На поточний рік ми плануємо в будівлях монастиря відкрити музей Джозефа Конрада Коженьовського - всесвітньо відомого англійського письменника, який був поляком, що народився на українській землі недалеко від Бердичева. У ньому це також цікаво поєднувалося: він писав англійською мовою і став відомим у світі як англійський письменник, хоча, безсумнівно, був поляком і людиною, сильно пов'язаною зі своїм місцем народження - з Україною”, - відзначив посол Республіки Польща в Україні Генрік Літвін.


Бердичів NEWS

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa