Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют20-04-2015

Купіть баян: у Бердичеві депутати 40 хвилин обговорювали необхідність придбання музичних інструментів

Проблеми пов’язані з баянами існують не тільки в Бердичівському районі, але й у Бердичеві. Здавалося б таке просте питання, як придбання двох баянів для музичної школи та одного з творчих колективів міста, не мало б звучати на черговій сесії взагалі, але депутатів зацікавила вартість музичних інструментів. Точніше, чому за них треба віддати з міського бюджету аж 170 тисяч гривень.

До жвавих дискусій депутатів спонукав виступ Володимира Ілліча Паціонова, який відзначив, що є набагато дешевші моделі і концертних музичних інструментів і звичайних і їх можна придбати приблизно за 35 тисяч гривень кожен, а не віддавати такі гроші за італійські. «В наш час витрачати 170 тисяч гривень на два баяни нерозумно, адже ми скрізь говоримо про необхідність економити і наповнення бюджету», - відзначив депутат.

Чому саме такі баяни і за такі кошти пояснив директор музичної школи Володимир Редчиць, вийшовши на трибуну. За його словами на ціну вплинув курс валют, і те що вони виробляються вручну і випускають їх лише в Тулі, Москві, і на Житомирщині. Втім, можливо вдасться закупити їх за дещо меншою вартістю, зекономивши якихось 20 тисяч гривень, - зауважив він. Інструменти закладу у якому здобувають музичну освіту маленькі бердичівляни потрібні, адже вони беруть участь у різних конкурсах і змаганнях, привозячи призові місця, але крім цього, велику роль відіграє й на чому вони грають.

Основним меседжем виступаючих депутатів була думка про те, що коли говорять гармати, то музи мовчать, тож питання покупки таких дорогих баянів не на часі.

«У нас в місті і державі складна ситуація, тож це питання не на часі. Я подивилась скільки виділено на ремонт доріг, тротуарів, водовідведення і т.д., тому я вважаю що їх можна придбати навіть і через рік, а нині кошти пустити на харчування чи оздоровлення дітей», - відзначила Жанна Ружинська. Підтримав депутатку й Олександр Кухарчук, який зауважив, що зараз доцільніше було б підремонтувати старі, а за достатнього фінансування вже придбати нові, а нині питання не на часі.

Ідей, пропозицій та реплік звучало в сесійному залі безліч, тема не залишила байдужими нікого з присутніх, тож прийняти конкретне рішення було важко. Ідею купівлі двох баянів за 170 тисяч гривень не підтримала більшість присутніх, тож рятівною соломинкою стала пропозиція Анатолія Кашпірука. Він запропонував опосередковане рішення – придбати хоча б один інструмент. Депутати підтримали і вирішили придбати його за 110 тисяч гривень… Чому саме за більшу частину виділеної суми проголосували народні обранці невідомо. 


РІО Бердичів

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa