Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют06-04-2015

Зустріч бійців АТО в Бердичівському Центрі зайнятості

2 квітня 2015 року в Бердичівському центрі зайнятості відбулась зустріч бійців АТО, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, керівного складу та волонтерів Волонтерського психолого-реабілітаційного центру «Фенікс» для воїнів АТО та їх родин, який діє на базі ГОЖОО «Воскресіння». Оксана Трибун, волонтер-психолог, розповіла про щоденну роботу ВПРЦ «Фенікс», про акції та заходи, які проводили для родин, коли бійці знаходились в зоні АТО. Воїни АТО, а це переважна більшість була 26 бригади, 95 та 30 бригад, «Айдару» підіймали руки у відповідь, на запитання, чи приймали участь у даних проектах, які влаштовували для них волонтери, посміхались, згадували.

Оксана Трибун, психолог-волонтер, керівник Волонтерського психолого-реабілітаційного центру «Фенікс» для воїнів АТО та їх родин: «В Україні немає загальної державної програми, яка б організовувала психологічну допомогу воїнам, що повертаються з АТО. При Міноборони діє соціально-психологічний центр, своїх психологів мають місцеві управління ДСНС, однак основну частину роботи беруть на себе волонтери. Я залюбки зустрічаюсь з воїнами та їх родинами, практично всі знають мій телефон і телефонують, щоб отримати консультацію або запропонувати свою допомогу. Наш Центр «Фенікс» працює в різних напрямках для допомоги бійцям, а саме:

– надання індивідуальної психологічної підтримки та допомоги;
– проведення інформаційно-просвітницької компанії для призовників, мобілізованих, демобілізованих та їх родин;
– надання допомоги для волонтерів від «вигорання»

Військовий психолог від “цивільного” відрізняється тим, що він реально розуміє ситуацію, в яку потрапив боєць, тому що він або сам бував у зоні бойових дій, або має достатньо досвіду роботи з солдатами, пояснює волонтерка Інна Ткачова з Товариства ветеранів АТО.
Станом на 2 квітня на обліку в Бердичівському міському центрі зайнятості перебували 93 демобілізованих учасників АТО.
Сьогодні час диктує прийняття неординарних рішень. Людська психіка не витримує жахіть війни. Посттравматичний стресовий розлад проявляє себе через 3-6 місяців по закінченні участі у бойових діях. Один з основних симптомів – ветерану ввижаються неприємні спогади, які він намагається забути. У нього може проявлятися бурхлива активність, обумовлена комплексом провини. Симптомами розладу також є безпричинна агресія, порушення сну, головні болі, серцеві напади.

До співпраці у наданні психологічної допомоги учасникам антитерористичної операції, а саме для проведення тренінгу з цією категорією осіб, які звернулись до Бердичівського міського центру зайнятості з метою пошуку роботи, спеціалісти центру запросили бердичівські громадські організації «Фенікс» та «Воскресіння». Основне завдання – аби те безсоння, дратівливість, пригніченість, нічні жахіття й решта привезеного хлопцями зі Сходу країни, не переросло у посттравматичний синдром, як наголосила керівник організації «Воскресіння» Оксана Трибун.

Це перший захід такого напряму роботи у міському центрі зайнятості,участь у якому взяти 30 осіб. Враховуючі побажання та зауваження, які висловили учасники тренінгу, центр зайнятості й надалі буде продовжувати організацію таких зустрічей.


БЕРДИЧІВ BIZ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa