Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют01-04-2015

Котельні Бердичева відмовляються використовувати російський газ

Бердичів, який давно взяв курс на енергозбереження, йде шляхом поступової відмови від використання газу – там, де це можливо. У цьому напрямку зроблений черговий важливий крок. За державні кошти у місті змонтували котельню, яка працює на альтернативному паливі – пелетах. (Довідково: паливні гранули (пелети) - біопаливо, яке отримують з торфу, деревних відходів і відходів сільського господарства).

Один мільйон двісті тисяч гривень профінансувала держава, залучалися також кошти міського бюджету і тепломережі.  Найпотужнішу в області котельню на пелетах прибудували до вже існуючої на Червоній горі (вул.Котовського, 41). Це дало можливість суттєво зекономити: якби довелося все робити «з нуля», грошей знадобилося б утричі більше. Твердопаливні котли розташували поруч із газовим обладнанням ще й з інших міркувань - задля уникнення будь-яких форс-мажорних обставин. При різкому зниженні температури повітря альтернативна котельня може просто не витягнути необхідний тепловий режим. Тож, у разі необхідності, в часи пікових навантажень зможуть додатково працювати і газові котли. 

Нова котельня обслуговуватиме дві бюджетні організації – будівельний ліцей, дванадцяту школу та близько десятка багатоповерхових будинків мікрорайону. Необхідні монтажні та пусконалагоджувальні роботи наразі завершено - об’єкт повністю готовий до введення в експлуатацію. «Окрім відмови від використання газу, нове обладнання ще й дасть 10-15% економії коштів, що для міського бюджету також немало»,- каже директор КП «Бердичівтеплоенерго» Андрій Кучевський. 

Сучасні твердопаливні котли – вітчизняного виробництва, їх виготовляють на Коростенському заводі теплотехнічного обладнання, монтаж здійснює тамтешня фірма ТОВ «АРМ-Електро». Причому виробник дає десятирічну гарантію.      

За сировиною теж далеко їхати не доведеться. Виробники пелетів, з котрими укладено відповідні угоди, знаходяться у Реї та Снігурах. До речі, бердичівська котельня – найпотужніша із таких в області: за низьких температур використання пелетів сягатиме 10 тонн на добу.

Важливо і те, що новозведена котельня є власністю тепломережі (тобто, по суті, – міської громади). Адже в інших містах є приклади того, як хитрі інвестори спочатку вкладають гроші, а потім диктують свої умови і ціни.  

Роботу із переведення котелень на альтернативні види палива у Бердичеві планують продовжувати, але при цьому мають врахувати специфіку міста. За словами мера Василя Мазура, Бердичів почали газифікувати першим в області – у 1948-49 роках. Котельні в центральній частині міста знаходяться, переважно, в густонаселених районах і тому їх складно перевести на інше паливо. Тож спочатку це робитимуть у віддалених мікрорайонах, де теплове обладнання менше навантажується. По такому шляху хочуть піти ще, мінімум, з трьома котельнями. Одну із таких планують збудувати за кошти посольства Франції, каже Василь Мазур.   

На думку міського голови, у питаннях енергозбереження обов’язково має бути комплексний підхід: це і мінімізація використання самого тепла, і утеплення приміщень, і, зрештою, поступова відмова від використання газу.  

Василь Мазур подякував уряду та обласній державній адміністрації за фінансування будівництва котельні у Бердичеві і висловив сподівання на продовження співпраці у цій площині.  «Те, що держава взяла курс на енергозбереження, на заміщення газу і здійснює фінансову підтримку таких проектів – це абсолютно правильно. Сподіваюся, що у цьому році така робота буде продовжена», - підкреслив міський голова. 


Бердичів NEWS
 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa