Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 




Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика



Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют



25-03-2015

Реставрація бердичівської святині коштуватиме кілька мільйонів гривень

Конкретної суми, що піде на реставрацію обваленої частини муру поки що ніхто назвати не береться, але всі стверджують, що кошти вкрай потрібні, оскільки час в даному випадку грає проти споруди. Частина зовнішньої стіни кляштору Босих Кармелитів, яка виходить на Соборну площу, що слугувала фортифікційним укріпленням у буремні часи, обвалилась 5 березня зранку. Причина обвалу банальна - пам’ятка історії, що вважається одним з найбільш укріплених монастирів-фортець у Європі, не витримала натиску часу.

Наразі питання укріплення та реставрації вивчається фахівцями, а влада займається пошуком коштів. Зважаючи на те, що кляштор вважається одним з найвизначнішим архітектурно-оборонних комплексів України, гроші на відновлення муру мали б надійти з державного бюджету. Принаймні відповідне звернення уже направлене в обласне управління культури, звідки його перенаправлять у Міністерство культури України, яке власне, і має виділити ресурси для відновлення зовнішнього вигляду стіни монастиря.

«Проблема в тому, що від розчину на якому трималась кладка фактично нічого не залишилось, відсутній також і фундамент – технічно це зробити все можна, питання лише у фінансах. Крім того треба позрізати дерева, що руйнують корінням мури та укріпити їх, щоб ситуація не повторилась. Ми вже отримали розпорядження від мера розпочати реставраційні роботи в цьому році» – розповідає заступник міського голови з питань будівництва та архітектури, Михайло Гайчиня.

Нещодавно біля обваленого шматка стіни з’явились люди, які обережно почали вибирати вцілілі цеглини, складаючи їх у піддони, адже вони в подальшому знадобиться для реставрації. За словами фахівців, стіни будувались в три етапи, а самі цеглини можна датувати 1750-1800 роком. «Основна наша проблема в тому, що ми не цінуємо надбання минулого, або опам’ятовуємось лише коли об’єкти опиняються під загрозою зникнення» – відзначають реставратори, які працюють на місці завалу.


РІО Бердичів
 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa