Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют25-03-2015

У Бердичеві знову з’явиться будинок з башточкою

28-29 березня у Бердичеві відбудеться кінофестиваль короткометражних фільмів імені Фрідріха Горенштейна. І окрім перегляду фільмів-конкурсантів, буде показаний фільм, знятий за оповіданням Горенштейна «Дім з Башточкою». Це біографічна розповідь, в якій Фрідріх Горенштейн розповідає про події, що відбулися після війни, в Бердичеві.

Дитинство Фрідріха Горенштейна тісно пов’язане з Бердичевом, він проживав у будинку, з вікна якого було видно будинок з башточкою. І цей будинок у розповіді відіграє велику роль.

Режисером фільму «Дім з Башточкою» є Єва Нейман. Це чорно-білий фільм, прим’єра якого відбулася 16 серпня 2012 року. На кінофестивалі «Темні ночі» український фільм зайняв перше місце. Канал 1+1, який має право власності на цей фільм, надав дозвіл на його показ в Бердичеві – на кінофестивалі імені Горенштейна.

Дія фільму відбувається в СРСР взимку 1944 року. Хлопчик 8 років разом з мамою їде в поїзді. Вони повертаються з евакуації додому, де їх чекає дідусь. Однак мама хлопчика хвора. На одній зі станцій їх знімають з поїзда – маму забирають в медпункт. Звідти її відвезли до лікарні. Хлопчик змушений добиратися до лікарні самостійно. Знайшовши маму і побачившись з нею, він відправляється на пошту, щоб надіслати телеграму дідові.

Потім він повертається в лікарню, де його залишають в палаті з мамою.

Лікар обіцяє, що вилікує їх обох. Проте наступного дня мама помирає.
Хлопчик залишається «один на один» зі своїм горем, серед чужих людей, яким, за великим рахунком, немає до нього справи.

За один день йому доводиться подорослішати, запевняючи себе, що все буде добре. Довірившись незнайомцям, він продовжує свій шлях додому, до єдиної рідної людини – дідуся.

З вікна поїзда хлопчик в останній раз бачить станцію, назви якої так ніколи і не дізнається. Все, що він запам’ятав про місце, де назавжди залишилася його мама, – це те, що на привокзальній площі стоїть старий будинок з башточкою.

Всі бажаючі, хто любить історію, культуру і цікавиться життям Бердичева запрошуються на кінофестиваль, де окрім короткометражних фільмів талановитих українських режисерів, буде змога заглибитись у атмосферу давніх часів.


БЕРДИЧІВ BIZ

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa