Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют24-03-2015

У Бердичеві нещадно вирубують дерева: хто кришує махінаторів?

Тільки табличка на дереві тепер нагадуватиме про те, що колись тут була зелена зона – місце, де у затінку дерев, над озером, відпочивали сім’ї з дітьми. Це було одне з улюблених місць відпочинку бердичівлян, де гарно і комфортно можна було провести час.

Відбувається вирубка дерев. Ми спробували вияснити, хто ж так нещадно знищує дерева, які вже скоро, з приходом весни, почали б розпускатися і місце відпочинку знову б стало зеленим та повним людей.

Ось що ми з’ясували: КП «Бердичів- комунсервіс» уклало договір з виправною колонією на зачистку паркової зони біля ставка Бердичівського рафінадного заводу. Саме вихованці виправної колонії знищують дерева. На прохання показати документ, який надає на це дозвіл, був показаний лише акт на знищення більше 80-ти дерев (це пояснили тим, до дерева-аварійні і можуть спричинити аварійну ситуацію).

Також представник виправної колонії показав договір, заключений між колонією та КП «Бердичів-комунсервіс», однак договір не містив а ні дати, а ні місяця укладання, лише рік -2015, а всі додатки до цього договору не містили дати підписання .

Акт на знищення містив підписи посадових осіб, але в цьому акті підписи посадовців не були завірені підписами інших державних установ, в тому числі підписом екологічної інспекції.

Також серед документів було представлено ДОЗВІЛ на вирубку, але виданий ГО «Рафінадник», який не містив термінів виконання проведення робіт з вирубки дерев та відповідних печаток.

Ми вияснили, що ГО «Рафінадник» взяло в аренду цю територію, і у ставок запустили рибу. Велика надсадженість даної зеленої зони не давала б можливості споглядати за ставком і тим, хто ловить там рибу.

Незрозуміло, чому дозвіл на вирубку виданий ГО «Рафінадник», а роботи проводяться за договором між КП «Бердичів- комунсервіс» та Виправною установою, які не зазначені в дозволі на вирубку а ще в цьому договорі ніяким чином не зазначено, що роботи проводяться на підставі дозволу, який виданий ГО.

В Законі України «Про Захист зелених насаджень в містах та інших населених пунктах» чітко вказано, що «4.6. Знесення та пересадка дерев, чагарників, газонів, квітників може здійснюватись лише у разі наявності спеціального дозволу (ордера). Ордер видається на підставі обстеження зелених насаджень, погоджено з місцевими органами Мінприроди України, і рішення місцевого органу державної виконавчої влади».

Ми не побачили протоколу обстеження зелених насаджень, як і не побачили банківського документу про оплату відновлювальної вартості зелених насаджень та висновку державної екологічної експертизи.

Також, у Законі говориться, що «реалізовувати деревину, що отримується при проведенні санітарних заходів або при знесені зелених насаджень міст та населених пунктів забороняється». Але увагу не могли не привернути дерева, точніше було б сказати –«заготовки», які кудись мають відправитись і в подальшому мають бути використаними. При чому серед них не було гнилих та «кривих», а гарні міцні дерева, з яких можна зробити шикарний запас дошок.

Якось не зовсім законно вирубують дерева тоді, коли ми все більше говоримо про захист навколишнього середовища. Цікаво також, де буде використана деревина, а ще цікавіше- хто дійсно несе за це відповідальність? Коли це вже закінчиться?


БЕРДИЧІВ BIZ

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa