Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют23-03-2015

У Бердичеві збирають використані батарейки

Шкільний клуб «Екосвіт», що працює у НВК № 10 серйозно ставиться до проблем забруднення навколишнього середовища та їхній вплив на здоров’я людини.

Члени клубу постійно проводять заходи щодо збереження довкілля і з листопада 2014 року вони є учасниками екологічного проекту «Допоможемо природі разом».

Школярі дослідили, що використані батарейки є однією з проблем зростання обсягів використаної електроніки.

Доволі часто люди викидають подібні речі на смітник і не замислюються над тим, що буде далі. Але, шкоду від таких дій можна порівняти буквально із бомбою сповільненої дії. Адже, потрапивши в землю, одна пальчикова батарейка здатна забруднити 400 л води або 20 кв. м ґрунту. Викинувши всього дві старенькі батарейки з ліхтарика, ви зіпсуєте дві ванни, 8 відер і півтора чайника чистої води.

Батарейки – хімічні джерела струму, елементи яких вступають у реакцію, що під дією заряду перетворюється на електричну енергію. Ці елементи є токсичними і небезпечними.

І коли ми викидаємо батарейки у сміттєвий бак, то повинні знати, що вони не знешкодяться сучасними методами утилізації, а потребують спеціальної обробки.

Розкладання однієї неправильно утилізованої пальчикової батарейки триває понад 20 років.
Школярі-екологи НВК №10 випустили агітаційний буклет «Батарейки – заводу, Україні – чисту природу», в якому звертаються до всіх небайдужих приносити використані батарейки їм, а не викидати у сміття.

Даний проект триватиме до 30 березня 2015 року. Зібрані батарейки передадуть для утилізації у Львівське державне підприємство «Аргентум».
Всі бажаючі ще мають шанс приєднатися до даної акції. Адже це дуже легко: знаходиш вдома використані батерейки і приносиш у НВК №4.
Давайте починати з себе, якщо хочемо жити у чистому середовищі. Здається, дрібничка, але велике і складається з таких дрібничок.


БЕРДИЧІВ BIZ

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa