Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют19-03-2015

Реванш «регіоналів» у Бердичівській райраді не відбувся

Сесія Бердичівської районної ради, що відбулась у середу, стала найдовшою за тривалістю у цьому скликанні – розпочалась о 10 годині ранку, а закінчилась майже о 16.00 по обіді. Крім основних запланованих питань депутати розглянули ще близько десятка додаткових, сформульованих вже безпосередньо в залі, але найбільше часу все-таки зайняла процедура виборів заступника голови районної ради.

Ця посада була вакантною з того часу, як після тривалої хвороби (у всякому разі про це говорять медичні документи), на пенсію «по інвалідності» пішов Федір Кулібаба – людина, яка присвятила майже все своє свідоме життя (починаючи з комсомолу) служінню Бердичівському району на різних посадах в органах влади.

Кілька місяців тому депутати зробили спробу обрати заступника для поважного за віком голови райради Костянтина Мулярчука, але тоді для обрання Юрія Волошина не вистачило голосів. За цей час немало змін сталось в адміністративній будівлі побіля Бердичівського Кляштору, основному, кадрових. Звільнились заступники голови райдержадміністрації, а врешті-решт і сам голова покинув посаду. В підсумку, на всю велику будівлю з начальства лишились лише голова райради та новопризначений керівник апарату РДА Едуард Томашевський.

Оскільки на сьогодні немає ще в суспільній свідомості єдиної думки про те, що без начальства і керівництва народ може сам спокійнісінько жити і творити (а може просто в нас ще немає такого народу), то вирішили в районі хоч когось посадити ще до «владного» кабінету.

На сесії вже не стало несподіванкою те, що Костянтин Мулярчук висунув у якості кандидата на посаду свого заступника Максима Самчика (про це ми писали в минулих публікаціях), але таємне голосування не дало шансів колишньому голові Чуднівської РДА часів Януковича, зайняти вільний кабінет. Лише 27 депутатів подали свої голоси за нього, 28 – проти, 1 бюлетень виявився зіпсованим.

Тоді голова ради висунув іншу кандидатуру – Юрія Волошина, пастора церкви «Вефіль», члена фракції партії «Батьківщина». Депутатів на цей момент стало в залі менше, і голосування знову залишилось безрезультативним. За Волошина проголосували 30 депутатів (при необхідній більшості – 31), проти – 23.

За регламентом районної ради дозволяється проводити ще одне, повторне голосування, і Мулярчук скористався цією можливістю. Виснажені багатогодинними дискусіями депутати (ті, що залишились до кінця «спектаклю») тридцятьма двома голосами все-таки дали шанс голові райради отримати надійного помічника.

Розглядались на сесії й інші цікаві питання, найрезонанснішим з яких стала програма закриття сільських шкіл, але про це докладніше в наступних публікаціях. 

РІО Бердичів

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa