Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют05-03-2015

Бердичівська міліція нагадує про Правила придбання та зберігання вогнепальної зброї

Інформація Бердичівського МВ УМВС України в Житомирській області щодо порядку виготовлення, придбання, зберігання, перевезення та використання вогнепальної зброї
Правом придбання мисливської гладкоствольної зброї користуються громадяни України, які досягли 21-річного віку, мисливської нарізної зброї — 25-річного віку, холодної та пневматичної зброї — 18-річного віку. Кількість зброї, яку може мати громадянин України, не обмежена, однак власник зброї повинен забезпечити її безумовну схоронність.
Для одержання громадянами в органах внутрішніх справ дозволу на придбання мисливської вогнепальної нарізної, гладкоствольної зброї, пневматичної зброї, холодної зброї громадянами подаються такі документи:
– заяву про видачу дозволу на право придбання, зберігання та носіння на кожну одиницю зброї окремо;
– картку-заяву;
– матеріали перевірки власника зброї, рапорт, інформацію про відсутність або наявність судимості, медичні довідки;
– копію паспорта;
– платіжний документ (платіжне доручення, квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про внесення коштів за надання відповідної платної послуги;
– довідку про вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування.
Придбана мисливська вогнепальна нарізна, гладкоствольна зброя, пневматична зброя, холодна зброя, пристрої протягом десяти днів з дня придбання мають бути зареєстровані в органах внутрішніх справ за місцем проживання власника з одержанням дозволу на її зберігання та носіння.
Органи внутрішніх справ не мають права видавати дозволи на придбання, зберігання та носіння вогнепальної, пневматичної чи холодної зброї, бойових припасів, пристроїв при
-наявності в особи медичних протипоказань до виконання вказаних функціональних обов’язків та володіння зброєю;
-наявності даних про систематичне (два чи більше разів) порушення такою особою громадського порядку, зловживання спиртними напоями, вживання наркотичних речовин без призначення лікаря, інших одурманюючих засобів, скоєння насильства в сім’ї, що підтверджується документально;
-пред’явлення такій особі обвинувачення у вчиненні злочину;
-наявності в особи судимості за злочин, яка не погашена або не знята в установленому порядку;
Для одержання дозволу на зберігання та носіння мисливської вогнепальної нарізної, гладкоствольної зброї, пневматичної зброї, холодної зброї, пристроїв власниками до органів внутрішніх справ подаються:
– заява щодо видачі дозволу на зберігання та носіння зброї на ім’я керівника органу внутрішніх справ;
– дві фотокартки розміром 3х4 см;
– дублікат дозволу з відміткою магазину про продаж зброї, пристрою або з відміткою про переоформлення їх у встановленому законодавством порядку;
– платіжний документ (платіжне доручення, квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про внесення коштів за надання відповідної платної послуги.
Також власник зброї пред’являє договір страхування.
Згідно статті 263 частини 1 Кримінального кодексу України, носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.
У разі добровільної здачі в органи внутрішніх справ зброї, боєприпасів та вибухових матеріалів, згідно частини 3 статті 263 Кримінального кодексу України, особа звільняється від кримінальної та адміністративної відповідальності за їх незаконне зберігання.
Для одержання дозволу на придбання та зберігання спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії (у тому числі газової зброї власниками до органів внутрішніх справ подаються:
– заява щодо видачі дозволу на зберігання та носіння зброї на ім’я керівника органу внутрішніх справ;
– дві фотокартки розміром 3х4 см;
– дублікат дозволу з відміткою магазину про продаж зброї, пристрою або з відміткою про переоформлення їх у встановленому законодавством порядку;
– платіжний документ (платіжне доручення, квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про внесення коштів за надання відповідної платної послуги.
Для перереєстрації зброї, пристроїв (продовження терміну дії дозволу на їх зберігання та носіння), які придбані відповідно до законодавства, до органів внутрішніх справ власник подає:
– заяву про продовження терміну дії дозволу;
– медичну довідку;
– платіжний документ (платіжне доручення, квитанцію) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про внесення коштів за надання відповідної платної послуги.
На мисливську нарізну, газову зброю та пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів споряджених гумовими кулями (при реєстрації та перереєстрації) надається довідка з НДЕКЦ про проведення експериментального відстрілу. Також власник зброї пред’являє договір страхування.
За порушення строків перереєстрації мисливської вогнепальної та холодної зброї передбачена відповідальність за статтею 192 Кодексу України про адміністративні правопорушення (штраф – від 85 до 119 гривень).
Правила зберігання зброї
Мисливська вогнепальна (газова) зброя повинна зберігатися по місцю постійного проживання в металевому сейфі (ящику) спеціально виготовленому для зберігання зброї , що закривається внутрішнім замком. Сейф (ящик ) для зберігання зброї повинен бути прикріплений до підлоги або стінки . При цьому зброя має бути в розрядженому стані. Ключі від сейфа зберігаються особисто у власника зброї , або в надійному місці, виключаючи доступ до зброї будь-яких сторонніх осіб ( в тому числі близьких родичів).
Співробітники міліції мають право проводити перевірку стану зберігання зброї з 07.00 до 22.00 години. За допущені порушення правил дозвільної системи зброя може бути вилучена згідно діючого законодавства.
В разі втрати або викрадення зброї , а також при зміні місця проживання власник зброї повинен відразу сповістити про це до міліції де на обліку знаходиться зброя .
У разі наявності трьох і більше одиниць зброї, приміщення ( будинок , квартира ) повинні бути обладнані охоронною сигналізацією з виводом на пульт центральної охорони міліції .
Власник зброї повинен попередити своїх родичів, що у разі його смерті, зброю необхідно протягом п’ятиденного терміну здати до міліції на тимчасове зберігання до вирішення питання щодо успадкування майна.
Під час перенесення або перевезення вогнепальна зброя має бути у розрядженому стані (для напівавтоматичної зброї відсутність патрона в патроннику).
У всіх випадках під час перенесення або перевезення зброї, боєприпасів до неї, власник зобов’язаний мати при собі дозвіл органу внутрішніх справ на право зберігання зброї.
Категорично забороняється : – передавати зброю іншій особі
За порушення правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної мисливської чи холодної зброї передбачена відповідальність за статтею 191 Кодексу України про адміністративні правопорушення (штраф – від 119 до 170 гривень)
За систематичні порушення громадського порядку, зловживання алкоголем та вчинення насильства в сім’ї що підтверджується документально або пред’явлення такій особі обвинувачення у вчиненні злочину дозвіл на зброю анулюється в примусовому порядку.
За порушення порядку розробки, виготовлення, реалізації спеціальних засобів самооборони передбачена відповідальність за статтею 195-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (штраф – від 51 до 85 гривень).
За словами начальника міліції громадської безпеки Олександра Велімовського дільничні інспектори Бердичівського міськвідділу міліції постійно перевіряють власників зброї з метою запобігання порушень порядку виготовлення, придбання, зберігання, перевезення та використання вогнепальної зброї. Лише за 2014 рік до адміністративної відповідальності було притягнуто 92 особи та стягнуто штрафу на суму 5620 грн. та відкрито два провадження за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України. В поточному році до адміністративної діяльності притягнуто 18 осіб та накладено 714 гр. штрафу та відкрито також два провадження за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України.
Шановні мисливці та власники зброї! Суворо дотримуйтесь правил поводження зі зброєю вдома та на полюванні , не допускайте скоєння нещасних випадків із застосуванням вогнепальної зброї .Зброя жартів не любить , помилок не пробачає!


БЕРДИЧІВ BIZ

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa