Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют02-02-2016

Бердичівляни почали отримувати нові паспорти. Їх переваги і недоліки

У Бердичеві прийом заяв – анкет на оформлення внутрішнього паспорта громадянина України нового зразка розпочався з 11 січня цього року.

Вже за перший тиждень роботи Бердичівського територіального підрозділу міграційної служби над оформленням паспортів у вигляді id-картки, було зареєстровано більше 20 заяв. Поки що отримати такий паспорт можуть лише особи, які отримують його вперше і яким виповнилося 16 років. Такий паспорт для цієї категорії осіб є безкоштовним.

Іншим категоріям населення не варто перейматися, що для них ця послуга недоступна. Бо тут, як у будь-якому українському нововведенні, є своє «підводне каміння». То чи варто поспішати змінювати паспорт з’ясовували журналісти каналу «Україна».

Як виявилося, разом з ID-карткою з собою потрібно носити ще купу довідок. «Крутий» документ не містить інформації ні про місце реєстрації, ні про сімейний стан. А ці дані у нас вимагають практично на кожному кроці.Теоретично вони є в новому паспорті, але на практиці заховані в електронному чіпі всередині картки. Для зчитування з нього інформації потрібні спеціальні пристрої, яких немає ні у медиків, ні у соцзахисту. Немає таких пристроїв і у візових центрах. Адже, при відкритті візи в інші країни, в посольстві крім закордонного завжди вимагають і внутрішній паспорт.

Однак є місце, де власників ID-карт приймуть без всяких додаткових папірців. Це банки. Стандарт чіпа паспорта не відрізняється від чіпа платіжної картки. І у кожному банку є обладнання для зчитування інформації. Але, поки ні один банк не отримав дозвіл НБУ на використання такої техніки.

У міграційній службі заспокоюють: разом з карткою власникам нових паспортів будуть видавати окрему довідку про місце реєстрації. І цей папірець разом зі свідоцтвом про шлюб та, на всяк випадок, свідоцтвами про народження дітей, кожний щасливий власник нового ID-паспорта буде змушений носити з собою.

Виходить, без спеціального обладнання ультрамодна ID-картка це лише звичайний бейджик.

БЕРДИЧІВ BIZ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa