Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют27-01-2016

Щоб продати чи подарувати нерухомість у Бердичеві, спочатку отримайте сертифікат енергоефективності

Проект закону «Про енергетичну ефективність будівель», опублікований на сайті Міністерства регіонального будівництва, заставить всіх власників будівель задуматися над їх утепленням всіма способами.

Даний документ передбачає, що з 1 січня 2017 року вводиться обов’язкова сертифікація енергоефективності всіх будівель. В першу чергу, вона стане обов’язковою для споруд, що будуються, та будівель держорганів, з опалювальною площею більше 250 кв.м.

Та головне, сертифікат буде вимагатися на всі будівлі або їх частини, які відчужуються або передаються в користування на термін від 1 року. Тобто, будь-яка угода купівлі-продажу, успадкування, дарування або довгострокової оренди (від року) житла може бути оформлена тільки за наявності сертифіката енергоефективності.

Якщо для будівельних компаній це не є нововведенням, бо зараз, також, вимагається паспорт енергоефективності будівлі; то для фізичних осіб це додасть чимало клопоту. А от для осіб, що будуть видавати сертифікати, це може стати непоганим джерелом додаткового доходу, з отриманих хабарів.

«Хто ж буде визначати енергоефективність будівлі і видавати сертифікати?», – запитаєте ви.

Законом передбачено, що саму процедуру будуть проводити атестовані спеціалісти. Атестувати їх будуть навчальні заклади або профільні організації, типу Асоціації експертів будівельної галузі.

Голова Житлового союзу України Олександр Скубченко, навіть озвучив UBR.ua приблизну ціну сертифікату. Оскільки сегмент енергоаудиту у нас малорозвинений, експерт припустив, що сертифікат обійдеться потенційному покупцю не менш 600-1000 грн.

 

БЕРДИЧІВ BIZ

 
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa