Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют15-01-2016

Бердичівські міфи про субсидії

Народне радіо – це велика сила…Новини по ньому розповсюджуються швидко і кожен раз з новими подробицями. Часто самі популярні ЗМІ поступаються йому у рейтингу.

Відколи з‘явилися субсидії, тим більше фантастичних історій стали чути і передавати з уст в уста бердичівляни. Один з популярних міфів, що при продажі квартири всю суму отриманих субсидій, потрібно буде повернути., Бердичів БІZ вже намагався розвінчати (чит.: http://www.berdichev.biz/чутки-у-бердичеві-субсидію-потрібно-б/).

Нині, з‘явилася нова історія про те, якщо не спалювати весь об‘єм газу встановлений за нормами, то у кінці опалювального сезону, субсидію доведеться повернути.

Оскільки, чутки стали розповсюджуватися за межі нашого міста, Департамент праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації 15 січня опублікував роз’яснення з цього приводу на своєму сайті.

Розмір субсидії розраховується виходячи з об’ємів соціальної норми споживання, що визначена постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» незалежно від фактично спожитих обсягів природного газу чи інших комунальних послуг, повідомляють спеціалісти.

Фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Не потрібно «випалювати» весь обсяг природного газу, чи даремно використовувати інші комунальні послуги (холодну воду, електроенергію), на які надається субсидія.

Сума субсидії, яку органи соціального захисту населення переказують на рахунки виконавців/виробників комунальних послуг для оплати їх вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових періодах.

Зменшення споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний опалювальний період, оскільки вона розраховується виключно на основі соціальних норм споживання.

Отже, якщо ви не використаєте весь обсяг газу (чи іншої послуги), нічого повертати не потрібно. Тому, не вносьте у своє життя додаткових жахів, їх і так вистачає. А комунальні послуги намагайтеся використовувати раціонально. 
 
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa