Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют30-12-2015

Як не стати жертвою обману під час передсвяткового шопінгу

Ми, покупці, і в звичайні дні не завжди уважні при здійсненні покупок, а у передсвяткові – тим паче. Маркетологи та продавці, знаючи психологію покупців, намагаються на цьому добре заробити.

Як повідомив Gazeta.ua директор агентства маркетингових сервісів «Фул Контакт» Сергій Гермашев, завдяки вдалій маркетинговій політиці та неуважності покупців, за тиждень перед святами магазини можуть отримати піврічний дохід.

Про обважування та подвійне пробиття товару, а також різницю у цінах на полицях і касі, ми вже писали. Але способів обману існує безліч. Розглянемо деякі з них.

Наприклад, часто перед святами заманюють покупців значними скидками. Насправді, напередодні ціни спочатку завищують, а потім позиціонують це як скидки. Або, навмисно, поряд зі «скидочною» ціною вказують вищу.

Також, за зниженою ціною ви можете придбати браковану продукцію. Таким методом часто користуються у магазинах побутової техніки. Практично всі імениті бренди, помітивши заводський брак своєї техніки, відкликають всю партію з магазинів. А після усунення дефектів, повертають назад, але вже зі знижкою 30-50%. Але деякі магазини збувають цю відбраківку під виглядом розпродажу, усно попереджуючи, що товар поверненню не підлягає. Відрізнити відбракований товар можна по наклейці REF — Refurbished.

У магазинах нижньої білизни за зниженою ціною вам можуть продати схожу підробку. Продавщиці таких магазинів грішать таким, що купують на ринку дешеву нижню білизну і підкладають її до фірмової та продають за ціною трохи нижчою. А покупці з задоволенням купують «брендову» білизну за нижчою ціною.

І, звичайно, особливої уваги потребують продукти харчування. Адже, під час передсвяткової «гонки», з полиць магазинів змітається все і продавці намагаються збути весь залежалий товар. Тому чітко відслідковуйте дати виготовлення та строки споживання товарів. А то свято може закінчитися, а новий рік розпочатися на лікарняному ліжку.

 

БЕРДИЧІВ BIZ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa