Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют09-12-2015

Яким буде бюджет міста Бердичева на 2016 рік – обговорювали депутати міської ради

У місті Бердичеві відбулося депутатське засідання, на якому їм презентували бюджет міста Бердичева на 2016 рік – відповідний проект рішення представила начальник фінансового управління Бердичівського міськвиконкому Пацата Алла Костянтинівна. Оскільки міська рада ще не затвердила склад депутатських комісій, у 32 кімнаті міськвиконкому зібралися ті депутати політичних партій, які знайшли змогу та час і виявили зацікавленість у розгляді даного питання. Було навіть цікаво споглядати зосереджені обличчя новообраних депутатів, які намагалися розібратися у довгому переліку цифр витрат, надходжень та субвенцій.

Як завжди розпочалося обговорення та презентація нового бюджету міста Бердичева зі слів, що цього року він буде вкрай напруженим. Спочатку виступила начальник фіскальної служби Самборська Ірина Володимирівна, яка розповіла, що наразі ніхто не може спрогнозувати, за якою податковою базою будемо працювати у наступному році, оскільки є два різних проекти змін до Бюджетного Кодексу, жоден з яких ще не затверджено. Разом з тим на даний час цифри поки що напружені. У 2015 році міський бюджет отримав більше коштів у вигляді податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) за рахунок великої кількості мобілізованих військовослужбовців у 26-й артилерійській бригаді, скільки буде військових рахуватися за цією частиною наступного року – невідомо.

Вагомим джерелом наповнення бюджету в 2015 році був акцизний податок на реалізацію товарів підакцизної групи: паливно-мастильні матеріали, пиво, алкогольні і тютюнові вироби, який сплачувався до міського бюджету навіть тими підприємствами, що не знаходяться на обліку у місті Бердичеві. Він приніс до бюджету майже 14 мільйонів гривень, однак у цьому році є ймовірність, що акцизний збір вилучать з місцевих зборів. Будуть значні надходження до місцевого бюджету і за рахунок сплати єдиного податку, який за 11 місяців 2015 року приніс майже 13 мільйонів гривень.

Більше півмільйона – 670 тисяч гривень у 2015 році було отримано з транспортного податку, яким обкладаються автівки преміум-класу не старше 5 років і з об’ємом двигуна більше 3000 кубів. Таких легкових автомобілів у Бердичеві зареєстровано 28, однак в 2016 році ця цифра буде меншою: деякі з цих автомобілів вже переступили п’ятирічний поріг, та й їх власники намагаються знайти лази у законодавстві, щоб не платити такі кошти. Натомість надходження від туристичного збору, який сплачують до бюджету заклади готельного типу, склади усього 9 000 гривень.

У своєму виступі начальник фінансового управління Пацата Алла Костянтинівна зазначила, що дохідна частина міського бюджету вказана на основі прогнозованих показників згідно реальної податкової бази і зазначила, що при формуванні бюджету в першу чергу згідно чинного законодавства враховується заробітна плата працівників бюджетних установ (з врахуванням підвищення мінімальної заробітної плати протягом 2016 року) та оплата ними комунальних послуг. Зрештою, щоб довго не зупинятися на малозрозумілих для пересічного бердичівлянина цифрах, можемо сказати одне: проект бюджету міста Бердичева отримав на руки кожен з депутатів міської ради, по деяких пунктах у них виникли запитання, так що це далеко не останнє обговорення представленого проекту рішення.

 

БЕРДИЧІВ BIZ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa