Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют03-12-2015

Управління Пенсійного фонду України в м.Бердичеві та Бердичівському районі Житомирської області інформує: необхідність легалізації заробітної плати – актуальна вимога сьогодення

“Тіньова” зайнятість і “тіньова” заробітна плата – явища, що, на жаль, міцно увійшли в наше життя та набули значних масштабів. Не секрет, що чимало роботодавців офіційно виплачують заробітну плату найманим працівникам на рівні мінімальної, а різні доплати здійснюють неофіційно, а певна частина роботодавців – і взагалі не здійснює оформлення трудових відносин з найманими працівниками. Управління Пенсійного фонду України в Бердичеві та Бердичівському районі Житомирської області доводить до відома керівників підприємств, роботодавців, а також працівників, які прагнуть бути соціально захищеними та впевненими у завтрашньому дні, що основна умова соціальної захищеності населення – це легалізація заробітної плати та дотримання підприємствами, установами, організаціями законодавства з питань трудових відносин.

Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок.

Якщо ж роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за найманих працівників, а з 1 січня 2011 року – єдиний соціальний внесок (причиною може бути і виплата заробітної плати “в конвертах” без сплати внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати внесків), то періоди, за які не сплачені внески, не будуть включені при обчисленні страхового стажу найманого працівника та такий заробіток не буде враховано для розрахунку розміру пенсії.

Гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати на невелику зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку витрат, видають працівникам зарплату готівкою. Той, хто отримує “тіньову” зарплату, позбавлений оплати під час настання випадку тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, допомоги по вагітності та пологах, виплати допомоги у зв’язку з втратою непрацездатності у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, виплати допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи, одержання пристойної пенсії в старості, по інвалідності та інших випадках, передбачених законодавством. Крім того, нелегальна робота – це відсутність захисту від незаконного звільнення, гарантії на безпечні і здорові умови праці, гарантованого права на відпочинок.

Легалізація заробітної плати – загальна проблема усіх державних органів, тому вирішувати її слід спільними зусиллями. На сьогодні питання додержання законодавства про оплату праці та забезпечення соціальними гарантіями працюючих – один із вагоміших напрямків роботи на місцевому рівні. Зменшення заборгованості з виплати заробітної плати чи легалізація доходів – це не тільки надходження до бюджету, а й захист прав та законних інтересів найманих працівників. 

ЗЕМЛЯ БЕРДИЧІВСЬКА

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa