Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют01-12-2015

Наркотики «ходять» по Бердичеву… Чи можливо з цим боротися?

Правоохоронні органи міста Бердичева не дрімають. Останнім часом дільці та споживачі наркосфери активізувалися. Все більше на вулицях міста стали з’являтися особливі «поштарі». Тому, кожна особа, яка викликає недовіру своєю поведінкою, може бути затримана.

28 листопада працівниками органів МВС, на протязі дня, було затримано два молодика, поведінка яких викликала певні сумніви у правоохоронців.
Близько 11.40 було затримано30-річного чоловіка. При огляді у нього виявлено паперовий згорток з подрібненою масою рослинного походження.
А у 20.15, цього ж дня, у затриманого 20-річного бердичівлянина знайдено аналогічний пакунок.

Вилучене, в обох випадках, направлено на дослідження. А «поштарям» загрожує кримінальна відповідальність.

Взагалі, найдоступнішим і найдешевшим наркотиком рослинного походження є канабіс, (який, швидше за все, було вилучено у затриманих). Отримують його з квітучої частини конопель. Діючим наркотичним засобом коноплі є тетра-гідроканабінол. Наркомани його використовують шляхом паління у чистому вигляді або у суміші з тютюном, що призводить до яскравих зорових та слухових галюцинацій.
Коноплі здавна вирощувалися людьми. Тільки призначення їх було іншим: спочатку – для отримання волокна, насіння та масел, а також в медичних цілях а, пізніше, в якості рекреаційного наркотика.

Друге місце, серед наркоманів, займають амфетаміни, різні стимулятори і так звані “клубні наркотики” — екстазі та метамфетаміни. А, третє місце, посідає – героїн.
Небезпека наркотику визначається, виходячи з його хімічних властивостей та впливу на організм людини, основою також є його популярність, швидкість звикання, доступність до застосування і навіть законність.

Звісно, що обіг наркотичних засобів (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) є незаконним. І правоохоронні органи, як бачимо, з цим активно борються.

А як боротися з наркоманією? Таке питання було поставлено журналістами газети «Хрещатик», нині, екс-начальнику управління по боротьбі з незаконним обігом наркотиків МВС України. На що Олександр Терещук відповів: «Побороти наркоманію можна тільки шляхом залучення громадян до здорового способу життя. Тут потрібна кропітка робота з агітації активного способу життя, орієнтування на заняття спортом, музикою, рукоділлям, а головне — спілкування з людьми, які дійсно гідні стати прикладом для наслідування». 
 
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa