Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют01-12-2015

Які спеціалісти потрібні Бердичеву вирішуватимуть роботодавці

Нарешті, уряд повернувся обличчям до галузі професійно-технічної освіти. І на неї, як і на всю освіту чекають реформи. Якими саме вони будуть, які внесуть зміни, в забуту і занепалу сферу ПТО, і чи дадуть позитивні результати, наразі невідомо. Але деякі моменти міністр освіти вже оприлюднив.

У ході інтерв’ю журналу «Фокус», повідомляє «Слово і Діло», міністр освіти і науки Сергій Квіт, наголосив, що визначним фактором спеціалізації навчальних закладів, будуть потреби місцевого бізнесу. Тобто, саме роботодавці будуть вирішувати, яких спеціалістів випускатимуть ПТУ та коледжі.

За його словами, зараз освітнє відомство працює над законом «Про професійну освіту», в основі якого лежить ідея децентралізації.

На думку міністра, на рівні області краще видно, які спеціалісти потрібні на місцевому ринку праці.
«Тому, в областях ми вже створюємо групи, в які входять роботодавці – керівники як приватних, так і державних підприємств, представники місцевої влади, самих навчальних закладів, експерти. Саме вони будуть приймати рішення щодо розвитку одних і щодо скасування інших професій у місцевих навчальних закладах», – розповів Квіт.

Тільки, як визначитися з ринком професій у нашому місті, у якому одиниці працюючих виробничих підприємств, з невеликою кількістю вакансій; а потреба підприємств малого і середнього бізнесу (на ринку Бердичева), у спеціалістах ще нижча? Тому вже зараз можна констатувати, що, навряд чи, у закладах ПТО з’являться нові професії, а от набір на деякі вже існуючі може зменшитися або буде скасовано.

 

БЕРДИЧІВ BIZ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa