Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют27-11-2015

Про унікальний досвід роботи бердичівлян в умовах війни знімається фільм

Можна сказати, що нині у зоні АТО воюють не тільки бійці Бердичівської 26-ї артилерійської бригади, а цілі родини.

Жінки та близькі воїнів створили у Бердичеві Раду сімей військовослужбовців 26-ї окремої артилерійської бригади. Як сказав директор Науково-технічного центру гуманітарних проблем Збройних Сил України Назім Агаєв: «Буквальний переклад старослов’янського слова «сім’я» досить нехитрий: сім «я», тобто сім найближчих кровних родичів — родина. Тепер уявіть собі одну велику сім’ю у масштабі армійського з’єднання, в якій кожен відчуває себе часткою одного цілого».

Їх методи роботи і набутий досвід стали настільки цінними, що вийшли за рамки одного міста. Напрацювання бригади виявились настільки ґрунтовними та ефективними, що на їхній основі було розроблено і надруковано посібник «Організація роботи рад сімей військовослужбовців Збройних Сил України у особливий період». А зараз завершується технічна підготовка до зйомок тематичного навчального документального фільму, повідомив Назім Агаєв.

Журналіст Віктор Шевченко видання Міністерства оборони України «Народна армія» спілкувався з головою ради сімей бердичівлян-артилеристів військовослужбовцем Збройних Сил України Оксаною Козел, чоловік якої (командир розрахунку сержант Сергій Козел) п’ятий місяць служить у зоні АТО і виясняв в чому унікальність досвіду ради.

По-перше, командування та жінки у раді мають постійний зв’язок.

«Родини хвилюються за воюючих бійців, а останні переймаються проблемами вдома. Часті дзвінки між ними начебто неминучі. Однак командири гостро зацікавлені в тому, щоб зменшити загрози ворожих артударів по наших підрозділах через неконтрольоване користування хлопцями мобільними телефонами. Ми знайшли вихід із ситуації. Для надання своєчасних та достовірних даних членам родин бійців про їхнє життя і стан здоров’я за кожним членом ради були закріплені певні підрозділи. Ми називаємо їх координаторами. Командири підрозділів за встановленою періодичністю зв’язуються з нами і надають інформацію про особовий склад. А координатор її доводить до кожної родини» – розповіла Оксана Козел.

По-друге, командування бригади має з радою налагоджену систему обміну інформацією і ставить перед радою цілком конкретні комплексні завдання. До речі, безпосереднє керівництво радою здійснює заступник командира бригади по роботі з особовим складом підполковник Олександр Крсек.

По-третє, рада сформувала комплекс обов’язкових для неї заходів на етапах підготовки підрозділів до відправки в зону АТО, безпосередньо під час ведення бойових дій і після повернення бійців на відновлення або ротацію, над якими постійно працює.

Як сказала психолог частини Світлана Голубко: «З одного боку, у бригаді начебто не вигадали нічого надзвичайного. Останнє Положення «Про організацію роботи ради сімей військовослужбовців у Збройних Силах України» існує з 2009 року. Але війна змінила світогляд кожного з нас, зараз ніхто не очікує якогось доброго дядечка з манною небесною в подарунок. Тому військовослужбовці та працівники бригади змогли вдихнути нове життя в суть офіційного документа, доповнили його реаліями війни»

БЕРДИЧІВ BIZ

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa