Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют20-11-2015

Для бердичівлян, що «стоять на порозі» вибору професії

І півріччя вже скоро наближається до свого завершення. ІІ – пролетить дуже швидко і випускникам прийдеться обирати свій професійний шлях у майбутньому. Питання вибору «ким бути?» завжди є проблематичним. Лише 15 % випускників знають, чим вони хочуть займатися у майбутньому. Інші, свій вибір роблять методом спроб і помилок.

Журналісти Бердичів БІZ, провівши опитування серед випускників 2016 року м. Бердичева і звернувшись до аналітики кадрових порталів мережі Інтернет, вияснили, які професії вважаються престижними серед випускників, та, які є найменш затребуваними у роботодавців. Думаємо, цей аналіз допоможе нашим випускникам у майбутньому виборі.

Отже, в результаті опитування випускників Бердичева та опитування проведеного Міжнародним кадровим порталом HeadHunter Украина, встановлено, що престижність професії виміряється показником матеріальної нагороди. І, відповідно, у лідери вийшли такі професії:

1. Працівники ІТ – галузі. Звичайно, кваліфіковані програмісти є самими затребуваними на ринку праці і високооплачуваними.

2. Бізнесмени і власники бізнесу. Для молодих людей власник бізнесу асоціюється з людиною, яка нічого не робить, на неї працюють інші, а він тільки отримує гроші. Причому, припустимі доходи опитувані випускники, уявляють цифрами, не менше як з 5 нулями.

3. З мінімальним відривом, третє місце посіли топ-менеджери і наймані директори компаній.

4. Професії юриста та адвоката, як і раніше, залишаються у рейтингу престижних.

5. Закривають п’ятірку лідерів – лікарі. Але, не ті що сидять у поліклініках, а працівники приватних клінік.

Причому, як повідомляють аналітики HeadHunter, порівняно з минулим роком, рейтинг медиків значно знизився. Покинули ТОП-10 престижних професій журналісти й архітектори, але з’явилися представники творчих спеціальностей (дизайнер, художник). Також повернулися в ТОП економісти і фінансисти, які займали десяту сходинку в 2013 році, але зникли з рейтингу в 2014 році.

Також, визначено рейтинг найменш престижних професій. До нього потрапили, в основному професії, які не пов’язані з розумовою працею. А саме: робітники (слюсарі, сантехніки і т.п.), працівники сфери обслуговування (продавці, перукарі, офіціанти тощо), водії автобусів та таксисти, держслужбовці і вчителі.

Але, якщо проаналізувати, які професії є найбільш затребуваними у Бердичеві, то список ТОП-лідерів складуть саме професії, вказані у попередньому абзаці, крім вчителів і держслужбовців. І ще до п’ятірки входять працівники фінансових установ ( ломбардів і кредитних організацій).

Аналітики порталу rabota.ua проаналізували, в яких професійних сферах цього року була мінімальна кількість вакансій і склали, також, рейтинг непопулярних професій.

1. Очолили цей список юридичні професії (які, до речі, серед абітурієнтів є популярними).

Виходячи з нинішніх потреб підприємств та кількості юристів на ринку праці, то юристів більше, ніж підприємств, готових їх прийняти. Часто підприємства, в рамках економії, взагалі, не включають такі посади до свого штатного розкладу.

2. Друге місце посіли інженери тютюнової промисловості.

Хочеться сказати, що спеціалісти вузької спеціалізації завжди мали проблеми з працевлаштуванням, тому навчальні заклади стали випускати спеціалістів кількох напрямків, наприклад, перукар-візажист чи дизайнер інтер’єру і ландшафту.

3. Особисті охоронці

4. Психологи

З цими професіями – все зрозуміло. За останні роки ВУЗи випустили таку кількість психологів, що їх вистачить ще на десяток років вперед. А охоронців, в основному, вибирають не за освітою, а з числа тих, кому довіряють. Головне – хороша фізична підготовка.

5. До числа незатребуваних потрапили і працівники освіти та культури, а саме бібліотекарі, працівники музеїв і галерей, екскурсоводи.

6. Екологи завершили цей список.

Будучи, ще десяток років тому, популярним напрямком у вузах, ця професія так і не змогла знайти собі практичного застосування сьогодні.

З роками зміняться пріоритети і абітурієнтів, і роботодавців. А сьогодні, вивчайте аналітику і робіть свій вибір усвідомлено, а не навмання.

 

БЕРДИЧІВ BIZ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa