Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют20-11-2015

У Бердичеві учасникам АТО та членам їх сімей розповідали про пільги та соціальну підтримку, на яку вони мають право

На жаль, так склалося, що Україна виявилася втягнутою у військовий конфлікт, і на Сході нашої держави вже два роки ведуться бойові дії у рамках проведення Антитерористичної операції, що перетворилася на справжню війну. У зв’язку з цими подіями було оголошено часткову мобілізацію населення, яка проходила в декілька етапів, і в результаті якої велика кількість жителів міста Бердичева та Бердичівського району була призвана до лав Збройних Сил України для того, щоб дати відсіч ворогу. Так прості хлопці стали не просто солдатами – вони стали героями, а їх мужності і стійкості аплодує увесь світ. Держава гарантувала, що буде підтримувати учасників АТО, за якими закріплені певні пільги на законодавчому рівні. Проте часто буває таке, що повертаючись додому, жителі Бердичівщини не знають, до кого звернутися та куди підійти, щоб їм допомогли у проблемах, які часто виникають у повсякденному житті демобілізованих військовослужбовців.

Щоб забезпечити соціально-правовий захист учасників Антитерористичної операції та членів їх сімей у Бердичівському районі було створено «Єдине вікно», що працює кожну середу з 9 до 13 години у одинадцятому кабінеті приміщення Бердичівської райдержадміністрації. А для того, щоб учасники АТО знали, куди звертатися для вирішення своїх проблем і отримання допомоги, в п’ятницю, 20 листопада, у актовій залі райдержадміністрації було проведено консультативно-правовий семінар-практикум на тему: «Забезпечення соціальної допомоги учасникам Антитерористичної операції та членам їх сімей». У ньому взяли участь представники міської та районної влади, представники Бердичівського районного центру допомоги учасникам АТО та членам їх сімей, безпосередньо самі учасники АТО та їх сім’ї, голови сільських та селищних рад а також спеціально запрошені гості з обласного центру – співробітники Центру допомоги учасникам АТО та їх сім’ям Житомирської обласної державної адміністрації на чолі з координатором центру Юлею Толмачовою.

Спочатку про хід виконання Указу Президента України від 18.03.2015 року №150 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників Анти терористичної операції» у Бердичівському районі розповіла перший заступник голови Бердичівської державної районної адміністрації Тетяна Наумчик. За її словами, у районі високо цінують тих, кому довелося приймати участь в АТО, та не забувають про сім’ї героїчно загиблих жителів Бердичівського району, надаючи їм постійну підтримку. Зараз на обліку в районі стоїть 198 учасників АТО, хоча насправді їх значно більше – просто не всі після демобілізації стають на облік, не всі звертаються для отримання передбачених законодавством пільг. На сьогоднішній день 66 учасників АТО пройшли медичну та соціально-психологічну реабілітацію, одна людина отримала технічні засоби реабілітації поранених, 25 осіб пройшли диспансеризацію, 61 людина отримала допомогу по працевлаштуванню. Тетяна Наумчик зазначила, що зараз більшість людей приходять з проханням про матеріальну допомогу, з яких 16 осіб її вже отримали. Під кінець свого виступу вона попросила учасників АТО не соромитися звертатися до них за допомогою.

Про організацію роботи з учасниками Антитерористичної операції що проводиться у місті Бердичеві розповіла заступник начальника управління праці та соціального захисту населення міста Бердичева Оксана Прокуратор. Вона зазначила, що станом на 19 листопада 2015 року у місті Бердичеві від сплати комунальних послуг звільнена 651 сім’я військовослужбовців, що приймали участь у проведенні АТО ,Ю отримано 552 звернення про виділення матеріальної допомоги, з яких розглянуто і виплачено допомогу 497 сім’ям на загальну суму 220,4 тисячі гривень. У місті Бердичеві учасники АТО отримують путівки на санітарно-курортне лікування, вони можуть пройти соціально-професійну адаптацію – є відповідний договір на 92 тис. гривень з однією з авто шкіл міста Бердичева, яка вже випустила 26 нових водіїв. На честь загиблих героїв України у місті Бердичеві встановлений Меморіал Слава Героям, пам’ятні дошки висять на будинках, де проживали ті бердичівляни, котрі загинули в ході проведення Антитерористичної операції.

Про те, яку допомогу надає учасникам АТО на Житомирщині спеціально створений Центр допомоги учасникам АТО та їх сім’ям Житомирської обласної державної адміністрації, розповідала його секретар Вікторія Мельниченко. Вона розповіла, що учасники АТО звернувшись до них можуть вирішити ті соціально-побутові проблеми, які у них виникли, отримати юридичну консультацію, дізнатися більше про пільги, передбачені законодавством України. Для цього потрібно звернутися до них у кабінет №101 Житомирської облдержадміністрації, та задати усі питання, які турбують. Крім того Вікторія Мельниченко наголосила, що зараз у учасників АТО є можливість безкоштовно отримати стоматологічні послуги, або зробити за кордоном безкоштовну пластичну операцію (допомагають у цьому Канадські лікарі). Окрім того сім’ї загиблих учасників АТО, які ще не отримали від обласної влади матеріальну допомогу у розмірі 30 000 гривень, мають час написати відповідне звернення та отримати гроші, які їм належать.

Голова Житомирської обласної спілки учасників та ветеранів Антитерористичної операції «Схід» Сергій Медяник закликав тих військовослужбовців, які повернулися з зони проведення АТО не боятися, а обов’язково звертатися або до центрів допомоги учасникам АТО або до їх спілки, оскільки не завжди проблему, яка виникла, можна вирішити своїми силами. Інколи потрібна допомога. Чомусь саме до Сергія Медяника виникло найбільше запитань у присутніх у залі людей: чи то глядачі вже не довіряють представникам влади, чи то він своїм виступом і словами «не треба боятися звертатися за допомогою» розворушив людей, та питання все ж почали лунати. Мати загиблого під час участі у проведенні АТО військовослужбовця Сідлецького запитала, чому немає ніяких кримінальних справ по факту вбивства її сина, інші питали, чому не нараховують гроші на дитину для тих, хто приймає участь у Анти терористичній операції, запитували, чому голови сільських та селищних рад не ставлять їх на квартирну чергу, мотивуючи відмову тим, що в селі на балансі немає вільного житла. По можливості людям пояснювали, у чому справа і що потрібно пробити, щоб ці питання вирішити, куди звертатися. Зокрема було доведено до відома, що сільський голова не має права відмовити учаснику АТО поставити його на квартирну чергу, адже це пряме порушення закону. Є в селі на балансі вільне житло, немає – сьогодні-завтра можуть прийти гроші від держави на його придбання, а людина не зможе його отримати, так як не стоїть на квартирному обліку.

Загалом зустріч була цікавою і насиченою інформацією, так що учасники Анти терористичної операції та члени їх сімей міста Бердичева і Бердичівського району тепер знають, куди потрібно звертатися за допомогою, а секретар Центру допомоги учасникам АТО та їх сім’ям Житомирської обласної державної адміністрації дала свій номер телефону, щоб мати безпосередній контакт з людьми, які можуть при потребі зателефонувати їй та отримати необхідну консультацію.

 

БЕРДИЧІВ BIZ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa