Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют16-11-2015

Сьогодні депутати вирішать подальшу долю пам’ятника Котовському у Бердичеві

Зараз в Україні, через більш ніж двадцять років з часу здобуття незалежності, починається процес декомунізації, поштовх якому надала революція Гідності, під час якої масово зносилися пам’ятники В.І. Леніну та події на Сході України, коли нарешті більшість людей зрозуміла: немає ніякого «старшого брата» на ім’я Росія, а є велика імперія з загарбницькими амбіціями, яка носить назву Російська Федерація. Тому зараз, через роки, поступово до людей повертається розуміння того, хто ж насправді ті радянські герої, якими вчили захоплюватися і яких прославляли у добу СРСР. З цим важко змиритися людям більш похилого віку, адже їм розказували зовсім другу історію.

Як говорить нам Вікіпедія, Котовський Григорій Іванович (1881-1925 роки) – це радянський військовий та політичний діяч, командир червоноармійських загонів та з’єднань у період громадянської війни (1918–1922). Зробив кар’єру від кримінального злочинця до члена Союзного, Українського й Молдавського Центрального Виконавчого Комітету СРСР. Член Реввійськради СРСР. Проте мало хто знає, що Котовський був одним з катів українських патріотів, що вели визвольну боротьбу, воюючи за незалежність України.

Саме Григорій Котовський, командуючи 9-ю Кримською кавалерійською дивізією, маючи чисельну перевагу над повстанцями (майже у сорок разів), розгромив 17 листопада 1921 року Волинську групу Армії УНР під командуванням генерала-хорунжого Юрія Тютюника поблизу сучасного села Базар Народицького району Житомирської області. Після бою Котовський особисто командував допитом полонених українських націоналістів, закликаючи їх перейти на сторону більшовиків, проте ніхто з полонених не погодився. Їх били, катували, а потім 23 листопада масово розстріляли.

Бердичівський осередок ВО «Свобода» за підтримки громадських організацій міста Бердичева та таких політичних сил, як ВО «Батьківщина», ВО «Самопоміч», «Радикальна партія Ляшка» та інших винесла на розгляд наступної депутатської сесії проект рішення про демонтаж пам’ятника Г.І. Котовському. Сесія відбудеться сьогодні, о 14-00 в актовій залі Бердичівського міськвиконкому. Чи підтримають депутати ідею щодо знесення Котовського у сесійній залі, дізнаємося вже ввечері.

БЕРДИЧІВ BIZ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa