Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют16-11-2015

Керівники Бердичівського району та колеги з Польщі ділилися досвідом за круглим столом

14 листопада 2015 року у залі засідань зібралися за круглим столом керівники райдержадміністрації та Бердичівського району з колегами дружнього польського повіту Воловського.

Проблеми українського села: відсутність роботи, високі ціни і низькі доходи, освіта та медицина, відсутність належних умов проживання, привели до відтоку молоді з сільської місцевості. Відповідно, щоб зберегти село, воно потребує ефективних реформ: децентралізації, оптимізації освіти та медицини, створення сприятливих умов для залучення інвестицій.

Тому, за круглим столом зібралися керівники районів та спеціалісти двох країн, щоб обговорити шляхи впровадження адміністративно-територіальної реформи у Бердичівському районі.

Першим представляв район голова Бердичівської райдержадміністрації Томашевський Е.Є. У своїй доповіді-презентації він показав досягнення та можливості Бердичівського району. Польські гості ознайомилися з історичними пам’ятками району, його інфраструктурою та виробництвом. Голова РДА, також, розповів про співпрацю з міжнародними організаціями і програми розвитку села, які поступово впроваджуються у районі.
Короткий огляд стану освіти у районі та перспективи розвитку освітнього простору висвітлила у своїй презентації перший заступник голови БРДА Наумчук Т.В. Вона розповіла про дослідження цієї теми, у якому особисто приймала участь, і намагалася донести польським колегам своє бачення освітньої реформи.

Голова районної ради депутатів Самчик М.Ю. виступив від імені депутатів нового скликання і наголосив, що новообраний депутатський корпус буде тісно співпрацювати з виборцями і керівниками селищних рад у напрямку підйому економіки та розвитку села, а багатий досвід польських колег допоможе знайти шляхи.

Далі, польські гості Мацей Нейман (староста повіту), Тереса Маслянка (голова ради повіту) та Йєжи Вєнцлавські (директор відділу освіти і науки Маршалківського управління Дольносльонського воєводства) поділилися власним досвідом, як вони пройшли шлях від боргів до процвітання їхнього повіту.

Думаємо, що ця зустріч не остання і вона була плідною, як для керівників району так і для місцевих керівників селищних рад.

БЕРДИЧІВ BIZ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa