Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют09-11-2015

Подія, що сталась в стінах міської ради наприкінці тижня, здавалась би незначна – запрацював ліфт.

Подія, що сталась в стінах міської ради наприкінці тижня, здавалась би незначна – запрацював ліфт. Однак неординарною є причина з якої вперше за тридцять років кабіна зрушила з місця – міська влада таким чином хоче показати свою толерантність до людей з особливими потребами. Також, щоб полегшити доступ до кабінетів маломобільним категоріям населення, на першому поверсі встановлять два пандуси.

Чому така ідея прийшла в світлі голови посадовців саме в цьому році, а не набагато раніше, здогадатись не важко – адже депутатом бердичівської міської ради став голова громадської організації інвалідів візочників «Стимул», Юрій Яремчук. Щоб спростити доступ до другого поверху, де традиційно проводяться сесійні засідання, людині на інвалідному візку, влада вирішила запустити ліфт на якому за їх задумом депутат і громадський активіст підніматиметься на потрібний поверх. Але тут виникає ще одна несподівана проблема – ліфт вузький, тож навряд чи в нього пройде візок.

Всі ми не раз чули гасла, що Бердичів місто доступне для людей з особливими потребами, але на практиці ці слова розбиваються вщент або об карколомні пандуси, або геть непристосовані для людей на візках заїзди біля магазинів, перукарень, аптек та закладів громадського харчування. І от це один приклад, який лише підтверджує загальне правило – у міській раді вирішили ввімкнути ліфт. Здавалось би гарна ідея, але він геть непристосований під габарити візків. У вузькій кабіні, де ледве можуть вміститись троє худорлявих людей, навряд чи вистачить місця для однієї людини на візку. Тож поки що лишається під питанням безперешкодний доступ депутата Юрія Яремчука до сесійної зали. 

РІО БЕРДИЧІВ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa