Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют06-11-2015

Бердичівлянам, яких обігрівають комунальники: плата за послуги централізованого опалення буде розраховуватися за новою формулою

Тепер щомісячна плата за послуги централізованого опалення буде розраховуватися за новою схемою, так вирішило міністерство і повідомило «Бердичівтеплоенерго» (чит.: berdichev.biz/в-звязку-з-потеплінням-бердичівтеп/) .

Раніше кількість тепла розраховувалася за середньостатистичною температурою за останні п’ять років, множилися на квадратні метри і виставлялися рахунки. У цьому ж році буде в будинках, де немає лічильників, буде враховуватися фактична температура зовнішнього повітря і проектне споживання будинку. Тобто, встановлений тариф помножується на розмір опалювальної площі і на коригуючий коефіцієнт, який відображає відхилення фактичної температури повітря від середньостатистичної за п’ять років. Таким чином, будуть виставлятися рахунки, за фактично спожите тепло, і практично всі жителі міста будуть у рівних умовах.

Найчастіше бердичівляни задають питання: «Хто встановлює тарифи і від чого залежить їх розмір?»
Відповідь на нього нам дав економіст КП «Бердичівтеплоенерго»: «Тарифи на теплову енергію залежать від вартості газу, яку державна компанія «Нафтогаз України» продає теплопостачальним організаціям. Ці тарифи встановлює держава в особі національної комісії з регулювання, а не теплопостачальні організації. Тому, якщо держава продає газ за дорогою ціною, то тарифи високі, якщо держава продаватиме за нижчою ціною, то тарифи будуть низькими».

Все «ніби» справедливо. Але і тут є нюанси – кожен місяць будуть змінюватися суми на опалення, тому важче буде спрогнозувати суму витрат на комунальні платежі. Та й суму оплати перевірити і довести її правдивість (щодо температури ззовні) буде нелегко. Так що прийдеться довіряти комунальникам, так сказати «на слово».

БЕРДИЧІВ BIZ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa