Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют05-11-2015

Уславлена «Орея» знову у Бердичеві: оновлена, з оновленою програмою

 Вищий пілотаж – це, коли слухач у далекій Швейцарії, слухаючи у твоєму виконанні твір про соловейка у квітучому садкові і не знаючи української мови, після концерту ділиться: божественний спів переніс його до рідного дому, до матері, до саду, в якому пройшло дитинство. Поціновувачі хорового мистецтва у багатьох кутках світу добре знають: цим чоловікам і жінкам часто вдається неможливе. Вчергове переконалися у чудодійній силі справжнього мистецтва і у Бердичеві: на сцені міського Палацу культури виступала уславлена «Орея» – академічна хорова капела із Житомира.
За час, що минув з останнього візиту «Ореї» до Бердичева, колектив, очолюваний Заслуженим діячем мистецтв України Олександром Вацеком, встиг, зокрема побувати у Швейцарії, у Франції. В якості вже члена журі маестро Вацек відвідав потужний фестиваль у Барселоні.
Останнім часом хоровий спів у світі незмінно збирає тисячі шанувальників співочого мистецтва, констатує Олександр Вацек. Рівень і техніка виконання зростають, і вітчизняні виконавці не завжди встигають за лідерами. Але й в Україні сьогодні не чоботом борщ сьорбають, констатує маестро: є чимало достойних колективів, є, у свою чергу, попит на якість і майстерність.
В афіші, що оголошувала про приїзд до Бердичева «Ореї», анонсувалося: на слухачів чекає оновлена програма. І справді українського, зокрема, в репертуарі колективу стало значно більше. Не забуває водночас Олександр Вацек і про відомих сучасних світових авторів. Разом із репертуаром, зізнається, оновлення зазнала дещо і сама «Орея».


В «Ореї» звикли не дивувати, а робити свою справу, говорить керівник капели, робити її чесно, відверто, з повною викладкою і чітким розумінням, для кого ти твориш. Мабуть, тому, констатують слухачі, під час виступів цього неповторного колективу так легко опинитися в якомусь іншому вимірі – у променях чарівного світла, оповитими прекрасною музикою, неземним багатоголоссям та Божою благодаттю.

 

 

 

 

 

Телеканал ВІК

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa