Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют04-11-2015

Основні новини тижня: які зміни внесуть депутати у життя бердичівлян?

Хоч нещодавно ми вибирали місцевих депутатів і вже чекаємо від них активних дій , але на наше життя більше впливають депутати Верховної Ради і уряд, тобто законопроекти , які вони запускають в дію.

Найбільш обговорюваними на цьому тижні стали питання у сфері нерухомості, трудових прав та цінової політики.

На бердичівському продуктовому ринку майже вдвічі може подорожчати цукор. Зростання мінімальних цін на нього ініціює Мінагрополітики. Про це йдеться в оприлюдненому на сайті Мінагрополітики проекті постанови Уряду, пише аграрне інформагентство Аргавері.

Проект постанови Кабміну передбачає зростання мінімальних цін на цукровий буряк і на цукор, а також зниження закупівель за квотою «А».Зокрема, Мінагрополітики й продовольства ініціює підвищення мінімальних цін на цукор із цукрового буряка на 40,65% до 9,078 тис грн за тонну на 2016-2017 маркетинговий рік (вересень 2016 — серпень 2017) порівняно з попереднім періодом.Також проект постанови передбачає підвищення мінімальних цін на цукровий буряк на 38,38%, або на 171,12 грн до 616,99 грр за тонну.Щодо квоти «А», то постачання за нею цукру на внутрішній ринок України пропонують знизити у новому маркетиноговому році з нині чинної 1,72 млн тонн до 1,67 млн тонн.


Нові штрафи чекають на підприємців і гарантії на мобілізованих. Сьогодні, 3 листопада, на пленарному засіданні народні депутати підтримали законопроект №2035 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо посилення відповідальності за порушення встановлених законом гарантій працівникам, призваним на військову службу».

Цим законом пропонується посилити відповідальність роботодавців за недотримання прав мобілізованих –; збереження робочого місця, зарплати, а також посилити відповідальність керівників за недотримання гарантій для відправлених в армію. У законопроекті пропонується внести зміни до ст. 265 Кодексу законів про працю і ст. 41 Кодексу про Адміністративні правопорушення. Це передбачає введення штрафів у розмірі 10 мінімальних зарплат на одного працівника) для посадових осіб підприємств, що порушують права мобілізованих.

Відбудуться зміни і на ринку нерухомості. Прийнятий нещодавно у першому читанні законопроект №2982 “Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, може повернути старі корупційні схеми, які діяли при існуванні БТІ (нагадаємо, що з 1.01.2013 року БТІ було скасовано). Оскільки, всі функції реєстрації нерухомості на первинному ринку Міністерство юстиції має передати міським і районним радам. Але, є надія, що розширення функцій нотаріусів, яким Верховна рада дозволить працювати на первинному ринку, створить конкуренцію і знизить корупційні ризики.

Всі ці законопроекти вже пройшли перші етапи розгляду і обговорення. Тому найближчим часом можемо чекати на зміни.

БЕРДИЧІВ BIZ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa