Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют19-10-2015

Бердичів ефективно використовує державні мільйони

 Обласна влада поставила мету: до кінця опалювального сезону 2015/16 років перевести сотню котелень Житомирщини на альтернативні види палива. На це будуть спрямовані кошти державного, обласного і місцевих бюджетів, а також залучено фінансові потоки приватних інвесторів. Приблизна економія газу складатиме 10 млн. кубометрів. На цьому наголосив голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Машковський під час свого робочого візиту до Бердичева.   

На думку губернатора, перехід на альтернативні види палива, комплексне запровадження енергоефективних технологій та заходів з енергозбереження наразі є стратегічно важливим завданням державної ваги. «Раціональне використання природних ресурсів та скорочення споживання природного газу сьогодні визначено пріоритетними напрямками державної політики у паливно-енергетичному комплексі.

Саме модернізація системи теплоенергетики, разом із використанням альтернативних джерел енергії, здатна забезпечити поставлене завдання – скоротити споживання природного газу. Ми маємо робити це, незважаючи на те, чи достатньо буде газу у наших сховищах. Ми повинні використовувати природній потенціал Житомирщини й економити на цьому кошти», - підкреслив голова облдержадміністрації.  

 

 

Приклад такої економії шляхом переведення котельні на альтернативне паливо – пелети – Сергій Машковський побачив у Бердичеві. Ця котельня є однією із найпотужніших такого типу в області. Розташована вона на Червоній Горі і буде надавати теплову енергію на опалення житлових будинків загальною площею близько 18 тис.м2, школі та професійно-технічному навчальному закладу. Приблизна економія газу складатиме 500 тис. куб. м або 2,5 млн. грн. за опалювальний сезон. 

 

 

Один мільйон двісті тисяч гривень на переобладнання цієї котельні профінансувала держава, залучалися також кошти міського бюджету і тепломережі. Котельню на пелетах у Бердичеві прибудували до вже існуючої. Це дало можливість суттєво зекономити: якби довелося все робити «з нуля», грошей знадобилося б утричі більше.

Важливо й те, що сучасні твердопаливні котли, котрі були встановлені як альтернатива газовим – вітчизняного виробництва, їх виготовляють на Коростенському заводі теплотехнічного обладнання, монтаж також здійснює тамтешня фірма. За сировиною теж далеко їхати не доведеться: виробники пелетів, з якими укладено відповідні угоди, знаходяться у Реї та Сінгурах.  

 

 

 

«І підрядник, і постачальник, і споживач – ми бачимо так зване «замкнене коло» в межах Житомирської області. Тобто у нас все своє», - голова облдержадміністрації задоволений побаченим у Бердичеві. З такими підходами, на думку губернатора, однозначно буде легше перезимувати.   Про газові ліміти, які у минулому році доводилися кожній з областей з урахуванням 30%  економії, на державному рівні поки що мовчать. Але Житомирщина все одно буде економити. Заощаджені кошти спрямують на заходи з енергоефективності. Така ланцюгова реакція дасть ще більшу економію, переконаний губернатор.  

 

 

 

У Бердичеві теж не збираються зупинятися на досягнутому. Ближчим часом міська влада планує перевести на альтернативу ще, мінімум, три котельні. Одну із таких планують збудувати за кошти посольства Франції. На думку міського голови Василя Мазура, у питаннях енергозбереження обов’язково має бути комплексний підхід: це і мінімізація використання самого тепла, і утеплення приміщень, і, зрештою, поступова відмова від використання газу там, де це можливо.  

 

 

 

Василь Мазур подякував уряду та обласній державній адміністрації за фінансування будівництва котельні у Бердичеві і висловив сподівання на продовження співпраці у цій площині. «Те, що держава взяла курс на енергозбереження, на заміщення газу і здійснює фінансову підтримку таких проектів – це абсолютно правильно. Сподіваюся, що у подальшому така робота буде продовжена», - підкреслив міський голова. 

 

 

 

Крім котельні, голова ОДА проінспектував у Бердичеві ще два важливих об’єкти, на які у цьому році держава виділила гроші. Йдеться про три з половиною мільйони гривень на спортивну школу ім.Лонського (яка невдовзі буде відкрита у приміщенні колишнього кінотеатру в центрі міста) та п’ять мільйонів, які Бердичів отримав від держави на відродження театру. Ці значні суми місто отримало з державного фонду регіонального розвитку, звідки фінансуються соціально значущі об’єкти. Сергій Машковський особисто побував на згаданих об’єктах, поспілкувався з будівельниками, як-то кажуть, зазирнув кожну шпарину і був задоволений побаченим. «Знаючи Вашого міського голову, я був впевнений, що тут активно ведуться роботи. І я в цьому пересвідчився. Вже у новому році тут будуть займатися дітки.

Це саме те, заради чого державою виділяються кошти», - сказав Сергій Машковський, перебуваючи у стінах спортивної школи, де наразі на усіх фронтах кипить робота.     За словами міського голови Василя Мазура, Бердичів готовий і надалі освоювати державні гроші аби лише вони виділялися…   

 

 

 

 Бердичів  NEWS

 

 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa