Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют16-10-2015

«Батьківщина» у Бердичеві натякає: прийшов час підвищувати тарифи і готується продати лазню

Останнім часом, із незавидною регулярністю, бердичівляни почали відчувати на собі комунальні негаразди. Навіть неозброєним оком проглядається у цьому певна система. Складається враження, що хтось дуже зацікавлений у тому, щоб у передвиборчий період саботувати роботу комунальних служб.  Там прорвало, тут потекло, невчасно заасфальтували, не дочули-не добачили… Якщо врахувати, що почалися всі ці, на перший погляд, нісенітниці ще влітку, то терпець у міського голови Василя Мазура міг увірватися набагато раніше. «Надавачі послуг тероризують місто неякісною роботою, неоперативністю, безвідповідальністю», - констатував мер. Такий початок засідання виконкому одразу налаштував усіх присутніх на відповідний лад. Як стало відомо згодом, говорив Василь Мазур не узагальнено, а про конкретних посадових осіб. За неналежне виконання посадових обов’язків, прямо на засіданні виконкому, був відсторонений від роботи директор комунальної лазні Олександр Бунін. Причини для такого серйозного кроку були, і досить вагомі.   Як відомо, бердичівська лазня – єдина такого типу комунальна установа, певно, що й на теренах всієї України.

Завдяки господарським підходам міського голови Василя Мазура за останнє десятиліття у бердичівській лазні відбулися істотні якісні зміни: були капітально відремонтовані чоловіче та жіноче відділення, зроблена сауна, вжиті серйозні заходи для економії витрат. Щороку на це комунальне підприємство виділяються чималі кошти з міського бюджету: у 2014 році КП «Міська лазня» отримала фінансову підтримку в розмірі близько 125 тис.грн.  Щотижня послугами бердичівської бані (саме так називають її найчастіше) користуються більше тисячі відвідувачів, із них, приблизно, третина – пільговики. Так, за півціни мають можливість митися інваліди війни, учасники бойових дій, учасники війни та ветерани праці, які проживають у будинках без комунальних зручностей, діти до 14-ти років – за них половину витрат компенсує міський бюджет. Загалом у минулому році послугами лазні городяни скористалися більше 52 тисяч разів!  

В ЖИТТІ, ЯК У БАЙЦІ Розуміючи необхідність, щоб це комунальне підприємство, яке пережило чимало скрутних років, продовжувало свою роботу і сьогодні, ще на початку року міська влада поставила перед його директором Олександром Буніним завдання: вжити заходів для переведення котельні лазні на альтернативний вид палива.  Причина зрозуміла - ціна на газ, яка після останнього подорожчання стала для лазні практично не підйомною. Тягнути на собі постійно зростаючі витрати цього комунального підприємства міський бюджет не взмозі. Тож  доручення, яке дали Олександру Буніну, виглядає цілком логічним та зрозумілим. До речі, на його виконання у бюджеті заклали і відповідні кошти – 150 тис.грн.   Все, що було потім, нагадує ситуацію із байки Л.Глібова «Коник-стрибунець» (аналог російською «Стрекоза и муравей»). Як то кажуть, класика жанру! Жив собі коник, жив, причому непогано, аж доки «раптово» зима не прийшла, до якої він не був готовий: про домівку, яка захистить від холоду, він не подбав, навіть будувати її не почав. А коли пішов проситися перезимувати деінде, отримав таку відповідь: «Проспівав ти літо Боже - вдача вже твоя така, а тепер танцюй, небоже, на морозі гопака!»    

«ВИ МЕНЕ ПІДСТАВИЛИ» У ситуації з міською лазнею все виглядає куди гірше. Напередодні зими підприємство опинилося у вкрай серйозному становищі. По-перше, жодного кроку по переобладнанню лазні на альтернативне паливо зроблено не було.

По друге, підприємство вже «заробило» понад 200 тис.грн. боргів за енергоносії.  Такими обставинами хотів скористатися нинішній кандидат у мери Володимир Пономарчук. З попередньої роботи у нього деякі «зв’язки» лишилися, які, як відомо, «не іржавіють», а його нинішня покровителька має виходи на  київські енергопостачальні організації.  Так от, Володимир Пономарчук звернувся у певні обласні структури чи то з проханням, чи то з вимогою відключити бердичівську лазню від енергопостачання за борги, щоб таким чином, створити соціальну напругу у місті та прецедент у передвиборчий період. Мовляв, ви чому досі баню не відключаєте? У неї ж великі борги за газ.  За інформацією, яку мають наші журналісти, всі ці «закулісні ігри» відбувалися не без участі і директора лазні. За словами очевидців, у розпалі згаданих подій Олександр Бунін під час телефонної розмови кричав комусь: «Ви мене підставили»…

«СПРАВЕДЛИВІСТЬ Є…» На цю ситуацію цікаво подивитися під дещо іншим кутом та співставити деякі факти. Неодноразово представники «Батьківщини» на всіх рівнях, у тому числі у Бердичеві, зокрема і Володимир Пономарчук, заявляли про необхідність встановлення «справедливих і чесних» комунальних тарифів. Правда, що значить «справедливі і чесні» тарифи – партійці не пояснюють. Хоча сам Володимир Пономарчук, працюючи ще заступником міського голови, неодноразово заявляв про необхідність підвищувати житлово-комунальні тарифи. Мовляв, без цього комунальні підприємства не зможуть надавати якісні послуги і взагалі працювати.  На «справедливі» тарифи прямо натякнув і кандидат у депутати обласної ради від «Батьківщини» Валерій Шелепа. На своєму інтернет-ресурсі він прямо вказав міському голові Василю Мазуру як недолік – низькі тарифи на послуги лазні, внаслідок чого тут і накопичилися борги. Із цього напрошується логічний висновок: як тільки ця партія матиме можливість (тобто, якщо прийде до влади), то одразу збільшить тарифи на житлово-комунальні послуги.

СУСПІЛЬНИЙ РЕЗОНАНС Цікаво й інше.  У своєму нещодавному інтерв’ю (про яке йдеться в іншому матеріалі цього випуску) Володимир Пономарчук, відповідаючи на запитання журналіста про те, якими будуть його перші кроки у випадку перемоги на виборах, заявив буквально: «По-друге – це забезпечення енергоносіями водоканалу, тепломережі».  Дивна виходить ситуація, чи не так? Володимир Пономарчук заявляє, що другим його кроком на посаді міського голови стане забезпечення енергоносіями водоканалу і тепломережі (за лазню не згадує, вже готується її продавати?), але сам телефонує у відповідні структури з вимогою відключити лазню від енергоносіїв. У даному випадку – газу. Хоча, насправді, дивного тут мало. Зупинка роботи лазні (а це обов’язково сталося б у випадку відключення газу) викликала б значний резонанс у Бердичеві (її щотижня відвідують до тисячі городян), що у переддень голосування було б надзвичайно вигідно Володимиру Пономарчуку. Підігріли б суспільний резонанс і «підгодовані» багатою дамою-мільйонеркою ЗМІ, котра прагне реваншу за торішню поразку на виборах.

ВІДСТОРОНЕННЯ ВІД РОБОТИ Але наміри горе-розробника (чи горе-розробників?) чергового «геніального» плану дискредитації міського голови Василя Мазура вкотре провалилися. За тринадцять з половиною років роботи на посаді мера Василь Мазур знаходив вихід із сотень подібних і набагато гірших ситуацій. Подальші дії міського голови були чіткі, зрозумілі та послідовні. Василь Мазур прямо під час проведення засідання виконкому відсторонив від роботи директора лазні, доручив провести повну інвентаризацію підприємства, аналіз його господарської діяльності та з’ясувати всі питання по боргових зобов’язаннях. «Лазня повинна працювати у звичному режимі – жодних збоїв у її роботі. Певні перемовини для цього  я вже провів. Я думаю, що буде підтримка відповідних структур», -  заявив мер. За дорученням міського голови, його заступники Сергій Онофрійчук та Михайло Гайченя мають здійснювати особистий і особливий контроль за роботою не тільки лазні, але й усіх інших комунальних підприємств. Зокрема, контролювати, як здійснюються виїзди за повідомленнями та викликами городян, як організовується робота по ліквідації аварійних ситуацій, як ця інформація доводиться до населення. Василь Мазур вкотре наголосив, що «охоронних грамот» він нікому не давав і давати не буде. Він звернувся до колег з проханням, яке було швидше схожим на вимогу, щоб вони змінили відношення до роботи і повернулися обличчям до людей. «Населення повинне отримувати якісні послуги. Хто не може працювати в такому режимі, будь-ласка, прийдіть і скажіть мені про це... Я думаю, що Ви зробите правильні висновки, і жителі це відчують», - сказав Василь Мазур.     

ПОПЕРЕДЖЕННЯ РЕВУЦЬКОМУ? Наостанок хочемо внести деяку ясність у ситуацію з керівником комунальної лазні: Олександра Буніна на засіданні виконкому ніхто не звільняв (як повідомили деякі наші колеги, в числі яких і кандидати на посаду бердичівського мера), а лише відсторонили від роботи, доки буде проводитися перевірка його діяльності та загалом роботи підприємства. Правда, через кілька днів Олександр Бунін сам написав заяву на звільнення.   Чи стане від того кращим життя у місті (як із сарказмом запитують деякі балакуни-балатувальники)? Однозначну відповідь на це питання важко дати. Але разом з тим можна сказати напевно, що дисципліни і порядку на комунальних підприємствах точно побільшає. А значить – місто буде тільки у виграші.    Особливу увагу на цю ситуацію, на нашу думку, варто було б звернути директору водоканалу Миколі Ревуцькому. Адже відповідь на питання «хто наступний?» сьогодні цікавить багатьох.


Бердичів NEWS

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa