Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют08-10-2015

Бердичів:Хотіли замінити старі вікна в оселі, а натомість залишились зі своїми мріями та без грошей

Мрія про нові вікна у Бердичеві закінчилася аферою. Правоохоронцями зареєстровано 23 заяви від ошуканих людей, які залишились без нових вікон та грошей. Тепер містяни шукають справедливості в міліції та прокуратурі.Рекламну листівку фірми «Вікра» усі потерпілі переважно отримали на ринку. Багатьох приваблювала можливість відстрочки в оплаті та знижка пенсіонерам.Обдурені люди: «Йшла по базарі, дали цю рекламку. Я на неї повелася. Не встигла прийти додому – приїхали вже заключати договір. Чоловік був удома, хоч би він сказав не давати ці гроші. Я дала 4 тисячі, не читаючи договір взяла. У цьому моя вина. І не вікон, не дверей, не грошей».

Анна Михайлівна, бердичівлянка: «Мене як туманом обвели знижкою пенсіонерці у 30 %. От баба і потягнулася. Прийшла додому, внук подзвонив. З тисячі гривень за знижкою буде 300 гривень економії. Це для мене великі гроші».

 

 
Маючи на руках договори з печатками, люди були упевнені в добросовісності фірми, де замовили пластикові вікна. Втім, у визначені терміни ніхто до осель замовників не приїхав. Усе через умови, прописані в договорі, за якими люди мали сплатити усю суму і тільки потім їм би встановили вікна.
Люди, кажуть, і не проти доплатити, але заміну старих вікон на нові фірма постійно відтягувала. Запізнення у виконанні робіт там пояснювали кожен раз новою причиною.

 


Анна Михайлівна, бердичівлянка: «Через 2-3 неділі будуть ваші вікна. Проходить 2 неділі – нема, 3 – нема, місяць – нема, на 2 місяць дзвонять – не переживайте, на заводі поломка, трошки затримаються ваші вікна.
Ще через 2 неділі знов дзвонять – вікна виїхали, скоро будуть у Житомирі, згодом – у Бердичеві. Але пройшло ще багато часу і ні вікон, ні грошей».

 

 
Обурені таким сервісом, люди пішли до офісу «Вікра», який знаходився поблизу міліції. Але на його місці побачили зачинене приміщення без вивіски. Зрозумівши, що потрапили у аферу, написали заяви до правоохоронних органів.
Слідчі згодом встановили особу власника фірми пластикових вікон. Однак вину його, кажуть люди, ще треба довести.

 


Ніла Євгенівна, бердичівлянку: «Омелянчук Леонід – десь він у Вінницькій області. Де він у Бердичеві – не знаю. Поспілкуватися з ним вдалося на очній ставці в 26-му кабінеті у слідчого. Він не заперечував нічого, був згоден на те, що він обіцяв. Треба цю людину змусити віддати кошти, якщо він не може виконати свій обов’язок перед людьми.

А ні – то поставити вікна, як він і обіцяв це зробити. Слідчі ведуть справу, але все залежить від прокурора. Якщо він дасть добро на кримінальну справу, то буде вирішуватись. А ні – то кожному окремо треба подавати цивільну справу до суду».

 

 

Ошукані бердичівляни зібралися шукати правду і у стінах прокуратури. Люди нарікають на те, що її робота та робота слідчих стала нагадувати замкнуте коло. У кабінеті заступника бердичівського міжрайонного прокурора Ігоря Попова водночас наголосили на тому, що захисту і правди їм більше ніде шукати.

 

 
Обдурені люди: «Одне на одного зсилаються. Ми зрозуміли, що ніхто нам наші гроші не поверне і в місті хай процвітає отака корупція. Людина набрала більше 100 тисяч гривень».

 


Лариса Іванівна, бердичівлянку: «Я розумію, що по тому договору адвокат нам не допоможе. Проблема у тому, що ми не читали договору. Там написано, що вікна мають поставити, та за 10 днів до цього треба віддати всю суму. У міліції з'ясувалося, що заяв уже багато. Немає підстав його передати до суду, бо нема за що його карати».

 


У прокуратурі повідомили: по справі розпочато кримінальне провадження. Раніше проблем із даним підприємцем не було. Люди зверталися до нього і отримували нові пластикові вікна.

 

 
Ігор Попов, заступник Бердичівського міжрайонного прокурора: «Всі заяви по шахрайству об’єднано в одне провадження з метою повного дослідження всіх обставин. На сьогоднішній день повідомлення про підозру ще нікому не вручено».

 


Олена Маліновська, прокурор Бердичівської міжрайонної прокуратури: «Близько 23 особи звернулися до нас із заявою про шахрайство, а саме – з людьми були заключні договори, які були не виконані і як результат вікна встановлені не були. По даному факту зареєстровано кримінальне провадження від 4. 07. 15. Усі заяви об’єднані в одне провадження.
Всі особи визнані потерпілими, допитані, а договори долучені до справи. Особи можуть звертатися в порядку цивільного судочинства з тим, щоб їм за умовами договору було поставлено вікна або повернуті кошти, які дали як задаток».

 

 
За шахрайські дії, вчинені через зловживання довірою шляхом обману, загрожує штраф, громадські чи виправні роботи або ж обмеження волі до трьох років. Але люди сподіваються або на повернення своїх грошей, або побачити нові вікна в своїх оселях, за які готові доплатити потрібну суму.

 

 

 

 

 

Телеканал ВІК 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa