Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют02-10-2015

Бердичів:Люди з особливими потребами вміють робити особливі речі

 Люди з особливими потребами є цілком повноправними громадянами міста, країни, суспільства загалом. Про це широкому загалу нагадали з нагоди Міжнародного дня глухих у міському Палаці культури.
У листопаді 1962-го року в Бердичеві розпочала свою роботу організація УТОГу. Об’єднавши людей нечуючих та слабочуючих, вона, водночас, дала їм можливість згуртуватися разом у вирішенні спільних проблем. Знайти спільну мову з людьми в різних сферах життя з 83-го року членам УТОГу допомагала сурдоперекладач Катерина Решовська. 32 роки ця жінка пліч-о-пліч долала бар’єри у вирішенні життєвих питань таких людей, їхніх родин. І от, зустрівшись цього року з нагоди Дня глухих, велика і по-справжньому дружна родина організації проводжала на пенсію Катерину Степанівну.Катерина Решовська, сурдоперекладач, дактилолог: «Я хочу від усієї душі подякувати вам, що я вас знаю, що доля мені дала таку роботу, що я познайомилася з людьми із особливими потребами. Я вас безмірно поважаю, співчуваю вам. Бажаю, щоб життя у вас склалося, щоб здоровими були. Якщо вам буде треба моя допомога, не соромтеся, приходьте, допоможу».Люди з особливими потребами постійно знаходять підтримку у міському управлінні праці та соцзахисту. Вдячні за розуміння, вони щороку до себе у гості запрошують його очільника на різні заходи. Той, у свою чергу, намагається не відмовляти, адже упевнений: таким людям багато що у житті дається непросто. Але роблять вони усе з неабияким завзяттям.

 

 

 

Олег Павліківський, начальник управління праці та соціального захисту населення: «Прийміть найщиріші слова вдячності за те, що ви спільно разом проводите своє дозвілля, працюєте на розвиток нашого міста».

 

 

 

На сьогодні організацію УТОГ окрім Бердичівського обслуговує ще 4 сусідні райони: Попільнянський, Чуднівський, Любарський та Ружинський. Її кропітку працю відзначають бердичівляни, які теж є людьми з особливими потребами, мають вади зору.

 

 

 

Ніла Філімончук, голова правління Бердичівської ТПО УТОС: «Я переконана у тому, що такі організації потрібні у місті. Це дає можливість людям з обмеженими фізичними можливостями прийти, поспілкуватися, знайти однодумців, свої здібності показати. Дуже би хотілося б, щоб люди з обмеженими фізичними можливостями жили краще, мали достойні пенсії, роботу і держава про нас піклувалася. Ми стараємося нагадувати про це нашому суспільству. Хочу вам побажати міцного здоров'я, мирного неба, добробуту вашим сім'ям. Хай вас оберігає Бог».

 

 

 

 

Серед членів УТОГу є ті, хто на рівних зі здоровими людьми вміє та може робити творчі речі, гідні визнання не лише у місті чи навіть в Україні. Молоді люди, які мають проблеми зі слухом, могли би закритися у собі. Про них знали би лише такі ж їхні товариші. Втім, ці бердичівляни обрали для себе інший шлях. Об’єднавшись, вони почали знімати кліпи. Такі роботи непрості, адже спрямовані на людей нечуючих. Здається, це непоєднувані речі, але вони це зробили. Тексти пісень бадьорять. А мова жестів робить кліп зрозумілим для тих, хто має вади слуху.

 

 

 

 

Роботи наших земляків уже оцінили на фестивалі «Світ глухих», що проходив у Росії. Ситуація між цією країною та Україною непроста. Але не завадила бердичівлянами стати переможцями конкурсу «Глухих.нет-2015».

 

 

 

Григорій Гук, переможець конкурсу «Глухих.нет-2015»: «Це було досить важко, але цікаво і весело».

 

 

 

У майбутньому молоді люди планують спробувати попрацювати з українськими піснями. Але уже сьогодні обіцяють: своїми роботами представлятимуть виключно Бердичів.

 

 

 

 

 

 

 

Телеканал ВІК 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa