Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют23-09-2015

У Бердичеві відкрито музей єврейства

У Бердичеві в одній із кімнат дитячої бібліотеки відкрили музей єврейства. Від його задуму до реалізації усіх планів у життя довелося зіштовхнутися із рядом труднощів. Втім, розповіла начальник міського відділу культури, на робочий процес це не вплинуло.


Олена Петрівська, начальник міського відділу культури: «Хочу подякувати Богу за можливість долучитися до такої важливої і серйозної справи, голові – за довіру, а колегам і соратникам – за те, що розпочинали і закінчували день тут».Ремонт приміщення зробили у стислі терміни. З чималої кількістю майбутніх експонатів допомогли бердичівляни, зокрема й єврейська громада міста. Зі слів Олени Петрівської, у планах було показати побут, історію, традиції єврейського народу. Не оминули й найстрашнішої для громади сторінки історії: Голокосту.
День відкриття музею єврейства припав на перші дні п’ять тисяч сімсот сімдесят шостого єврейського Нового року. З цієї нагоди усіх присутніх пригостили солодким медовим пирогом леках.

 

 

 

Василь Мазур, міський голова: «Бердичівляни, влада міста завжди шанобливо ставилися до історії свого міста. Переконаний, що саме такий підхід збереження історії у багатонаціональному Бердичеві дає можливість і серйозний поштовх для економічного, соціального і людського духовного розвитку. Переконаний, що це не останній крок, а це поштовх для створення серйозного меморіалу у Бердичеві для вшанування пам'яті тих людей, які віддали свої життя в роки війни».

 

 

 

Шломо Вільгельм, головний рабин Житомира та західної України: «Ці дні для єврейського народу є днями великих свят. Це початок нового року. Слава Богу, що у Бердичеві є не лише музей, а й жива єврейська община. Слава Богу, що на Україні не треба боятися бути євреєм. Спасибі владі за це!»

 

 

 

Нинішня єврейська громада запевняє: одне лише слово «Бердичів» має для кожного єврея особливе значення. Його, кажуть, внесли і виплекали ті, хто жив у цьому місті колись. І якщо єврейські родини сотнями і тисячами жорстоко знищили, то їхній дух, традиції і любов до своєї землі витають у повітрі і донині.

 

 

Аківа Нємой, рабин єврейської громади Бердичева: «Слово «Бердичів», саме місто важко переоцінити значення, які вони несуть. Це не просто місто-легенда. Є єврейське повір’я, що коли людині тяжко, вона страждає від якихось проблем, то де б вона не знаходилась, треба промовити одне лише слово «Бердичів». Ми віримо, що це допомагає».

 

 

 

Коли бердичівська єврейська громада побувала у музеї єврейства у Кракові, наше місто ще не мало такого закладу. Під час екскурсії важко було насамперед психологічно. Аківа Нємой розповів: до кінця добути було важко. Причина – експозиція з самих лише фотографій про життя євреїв до війни та у період їхнього жорстокого знищення. Важко споглядати зі світлин життя людей та їхнє зникнення як нації. На ньому, власне, екскурсія і закінчується.

 

 

Аківа Нємой, рабин єврейської громади Бердичева: «Слава Богу наш бердичівський музей не закінчується на трагедії Голокосту. У ньому є сторінки не тільки древньої історії Бердичева, а й є можливість побачити, як євреї живуть сьогодні. Єврейство Бердичева було цвітучим, впливовим та багато пережило і втратило. Зараз воно продовжує жити та вносити свій внесок в історію Бердичева».

 

 

Завітав на відкриття музею єврейства і народний депутат Олександр Ревега. Адже, запевнив, не міг пропустити такої події у своєму рідному місті.

 

 

Олександр Ревега, народний депутат України: «Хочу передати вам вітання від голови Верховної Ради України, який відпустив мене у робочий день, бо не міг не відпустити. Я пишаюся, що я живу у Бердичеві, адже його культура знана в усьому світі».

 

 

Згадали на відкритті музею і того, хто є, без сумніву, своєрідним символом Бердичева. Ізя Газировщик – людина, про яку у місті пам’ятають і досі. І яку, вважають, у Бердичеві треба вшанувати належним чином.

 

 

 

Галина Шулятицька, представниця єврейської громади міста: «Бердичів славився багатьма, тахто є символом міста? Правильно, Ізя. Тепер міському голові треба відважитися на пам’ятник».

 

 

Працюватиме музей єврейства Бердичева з понеділка по п’ятницю з 10-ої до 17-ої години. Відвідати його запрошують усіх бажаючих.

 

 

 

trkvik.tv

 

 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa