Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют22-09-2015

Доторкнутися до природи серцем пропонують дітворі бердичівські позашкільники

Є у Бердичеві така місцевина, куди ще не проникла осінь з її задумливим настроєм та мокрими від дощів очима. Цю територію сміливо можна назвати райським куточком з однією обмовкою: на ній не буває тихо.Дорослим сюди потрапити, звісно, можна, але не всім – лише тим, хто має відношення до еколого-натуралістичного відділення Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова.
У день, коли рух дослідників природи – юннатів – відзначав 90-річчя від моменту утворення, його представники у Бердичеві влаштували День відкритих дверей.
У незмінному «штабі» – колишньому Ботанічному садові – педагоги відділення разом з вихованцями знайомили відвідувачів із життям свого осередку – що вивчають, чим займаються, що досліджують, які здобутки мають.

Бердичівські юннати встигли гучно заявити про себе на лише на обласному рівні, а й на всеукраїнському: свідченням тому стали грамоти разумківцям-натуралістам – Катерині Доценко, Марії Поліщук, Анастасії Ковтун, Іванові й Денисові Папірникам, Валерії Богун і решті найуспішніших знавців природи.

 

 

Ну а після – гостей повели на знайомство із закладом. Мешкає у ньому доволі строкате товариство, в якому знайдеться місце для кожного, хто відчуває всередині непоборний потяг до таїнств флори і фауни. У відділенні працює гурток орнітологів, в якому знають все про птахів, у ньому садять ліси, займаються краєзнавством і туризмом, пропагують здоровий спосіб життя, вирощують дивні квіти, дбають про братів наших менших.

 

 

Хто не мріяв у дитинстві про те, аби батьки подарували папужку, хом’ячка, собачку чи котика? І це нормально, зауважують фахівці-гуртківці, треба лишень навчитися поводитися з тваринами.

 

 

 

Оксана Лелях, Тетяна Соболь, Оксана Рощенюк, Олена Сторожук, Леонід Красовський, Василь Щукін, Ніна Ваховська – ці люди навчать ваших дітей не лише слухати природу, а й чути її, не лише доглядати за рослинами і тваринами, а й бути невід’ємною частиною природного царства, його дослідниками й охоронцями. Слухати про те, як хтось, припустимо, посадив деревце, можливо, і не так цікаво: інша справа зробити це самому. Відчуваєш себе творцем, а це – багатого варте.

 

 

Якщо дещо узагальнити, спосіб тутешнього життя можна охарактеризувати словами гасла гуртка екологів-краєзнавців – «Вчимося. Оберігаємо. Досліджуємо. Експериментуємо. Відпочиваємо» .

 

 

Педагоги кажуть: коли дитина у них прижилася, значить має велике терпіння, лагідну вдачу, добру душу і щире серце. І це добре, бо без серця у справі любові до природи ніяк не можна…

 

 

 

 


trkvik.tv

 

 
 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa