Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют01-09-2015

Два «комуністичних» села перейменують в Бердичівському районі

На позачерговій сесії Бердичівської районної ради, яка відбулась минулої п’ятниці, депутати погодили перейменування села Червона Зірка в Лісове, а села Радянське - в Романівку. Тепер черга за обласною радою, а, згодом, і за верховною. Але, звичайно, не для вирішення цих питань збирали позачергову сесію.

Головним став розгляд бюджетних питань, багато з яких є досить неоднозначними. Так, району пообіцяли з фонду регіонального розвитку якісь гроші і під ці обіцянки була сформована програма соціально-економічного розвитку. На сесії внесли до неї деякі зміни. В основному, вони стосувались реконструкції шкільних котелень та котельні рай лікарні, опалювальними агрегатами на альтернативному паливі. Як розповів голова РДА, знайшлась фірма, яка розпочне ці роботи за власний рахунок і буде чекати, коли з бюджету ці роботи їй відшкодують. Як зазвичай буває, це фірма немісцева, а Житомирська – ПП Федоренко («Котлосервіс»).

Одне з технічних питань сесії несподівано перетворилось в політичне. Депутати з партії «Батьківщина» не дали голосів за рішення про списання старого водогрійного котла райлікарні. Вони зініціювали перевірку правильності його закупівлі (десять років тому), експлуатації та списання, бо підозрюють, що тоді, коли по документам купували новий котел, насправді поставили бувший у вжитку.

Ну і черговим підтвердженням того, що районну ланку влади потрібно реформувати (а краще просто забрати) стало прийняття наприкінці роботи сесії звернення депутатів районної ради до депутатів селищних та сільських рад. Район просить сільські ради поділитись грошима для того, щоб витратити їх на сільські освіту та медицину. Тобто, для того, щоб заплатити гроші сільському вчителю, гроші з села мають піти в район, а тоді повернутись знову в село. Логічнішим, можливо, було б передати сільські школи на баланс сіл, як це було з дитсадками, але, поки що, «замовляють музику» зовсім не ті, що за неї платять.

В цьому році сільські бюджети отримали значно більше коштів, деякі з них вже виконали річний план і вже приготувались витратити їх трохи по-іншому ніж до цього закликає районна влада. Розв’язати цей клубок проблем і покликана територіальна реформа з об’єднанням сільських громад навколо економічних центрів тяжіння, але дуже багато різних інтересів вона зачіпає, і очікувати, що вона виявиться дієвою, на жаль, шансів мало.

РІО БЕРДИЧІВ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa