Про містоМіська владаПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокСервіс та відпочинок

 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитикаКурсы валют
Курсы валют
Курсы валют12-08-2015

На Бердичівщині модернізують чотири школи

Торік, у стінах бердичівської РДА відбулась презентація спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». Його метою є мобілізація громади для вирішення її внутрішніх проблем: освітлення вулиць, ремонт садочків, ФАПів, шкіл, реконструкція водогонів та втілення інноваційних проектів з енергозбереження.

При цьому фінансуються мікропроекти з кількох джерел, основне – кошти гранту 75%, а решта внесок громад 5% та фінансування з місцевого бюджету 20%. Участь у ньому мали взяти чотири сільські громади, мікропроекти яких пройдуть відбір.
 
У Хажині, Реї, Скаківці та Никонівці, які стали учасниками проекту, було створено громадські організації, що провели опитування громад щодо їхніх першочергових приорітетів. На першому місці у людей були потреби соціальної сфери, а саме освіти, тож усі чотири мікропроектні пропозиції спрямовувались на модернізацію та енергозбереження в школах і садочку. Громади Хажина і Скаківки вирішили замінити в школах вікна на металопластикові, у никонівській школі зроблять внутрішній туалет і водовідведення, а у Реї встановлять у садочку піролізний котел, що дасть змогу заощадити на опаленні взимку.
«Для Бердичівського району участь у проекті «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» - це перш за все першочергова роль громади у нових соціальних ініціативах, що мають вагомий вплив на покращення життя. Це здобуття досвіду та впевненості у власних силах громад, які потрібні сьогодні, під час реформ місцевого самоврядування», - відзначив Костянтин Мулярчук, голова районної ради вітаючи учасників тренінгу.
Як саме впроваджуватимуться мікропроектні пропозиції обговорювали на спеціальному тренінгу, що відбувся в стінах райдержадміністрації, у вівторок, 11 серпня. Впровадження мікропроекту являє собою комплекс робіт та заходів від моменту підписання угоди про надання грантових коштів, договорів з підрядними організаціями, постачання матеріалів та введення проекту в експлуатацію аж до взяття на облік власником його новоствореної вартості.
Тож на заході присутніх ознайомили із фінансовою діяльністю організацій громад відповідно до чинного законодавства та вимог Проекту МРГ, із підходом у забезпеченні неприбутковості організації, веденні бухгалтерських документів, звітності перед контролюючими органами, правил закупівлі згідно вимог ПРООН, правильному оформленню документів та звітності перед ПРООН.
rio-berdychiv

 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
TyTa